Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Чи може установа провести закупівлю продуктів харчування на зекономлені кошти

Бюджетною установою згідно кошторисних призначень були проведені відкриті торги на закупівлю продуктів харчування на суму 1 276 800 грн. Найменша пропозиція склала 1 109 700 грн. Економія в результаті становить більше 160 000 грн. Чи може установа наприкінці року без проведення конкурсних торгів закупити продукти харчування на 80 000 грн., скориставшись зекономленими коштами?

 

Бюджетною установою згідно кошторисних призначень були проведені відкриті торги на закупівлю продуктів харчування на суму 1 276 800 грн. Найменша пропозиція склала 1 109 700 грн. Економія в результаті становить більше 160 000 грн. Чи може установа наприкінці року без проведення конкурсних торгів закупити продукти харчування на 80 000 грн., скориставшись зекономленими коштами?

Згідно із частиною першою статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) вказаний Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 000 грн. (у будівництві — 300 000 грн.), а робіт — 1 000 000 грн., крім закупівель за процедурою електронного реверсивного аукціону, умови застосування якої встановлені розділом VIII цього Закону, у тому числі на технічне обслуговування , іншу оплатну підтримку на майбутнє об‘єкта закупівлі чи виплат, пов’язаних з використанням об’єктів права інтелектуальної власності.

Відповідно до пункту 24 частини першої статті 1 Закону про закупівлі предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, які закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, на участь в якій учасниками подаються пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційні, цінові пропозиції) або пропозиції на переговорах (у разі застосування процедури закупівлі в одного учасника), або заявки (у разі застосування процедури електронного реверсивного аукціону). Предмет закупівлі визначається замовником у порядку, встановленому Уповноваженим органом. Для проведення процедури закупівлі має бути не менше двох пропозицій/заявок, крім випадків застосування замовником процедури закупівлі в одного учасника.

Забороняється укладання договорів, які передбачають витрачання державних коштів до/без проведення процедур закупівель, крім випадків, передбачених цим Законом (ст. 40 Закону про закупівлі). Істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами у повному обсязі, крім випадків, визначених у частині п’ятій статті 40 Закону про закупівлі.

Водночас, коли замовнику виділено додаткові кошти на закупівлю товарів, робіт і послуг, які замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року або на момент здійснення первинної закупівлі. Здійснення закупівель за рахунок таких коштів можливе лише після вчинення замовником дій, передбачених частиною першою статті 4 Закону про закупівлі, зокрема внесення змін до річного плану.

Якщо сума додатково виділених коштів не перевищує зазначені вартісні межі для проведення процедур закупівель, замовник визначає закупівлю, як новий предмет і просто укладає окремий договір.

До того ж, замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону про закупівлі.

Враховуючи, що кошти замовником зекономлено в результаті проведення процедури закупівлі, вони можуть вважатись додатковими коштами, надходження яких замовник об’єктивно не міг передбачити на початку року.

Отже, якщо наступна закупівля, що буде здійснена на зекономлені кошти, не перевищує вартісні межі, встановлені статтею 2 Закону про закупівлі, замовник може визначити закупівлю, як новий предмет і просто укласти окремий договір.

Разом з тим здійснення таких закупівель повинно бути обґрунтованим та документально підтвердженим.


Нас находят: Чи можна придбати інший предмет на зекономлені кошти, якщо ціна закупівлі нижче ніж це вказано у бюджетному кошторису, як закупити продукти харчування по річному плану, економія від додаткових коштів це окремий прелмет договору, за рахунок зекономлених коштів, чи є кошти зекомлені в результаті проведення відкритих торгів новим предметом закупівлі


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook