Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Плануємо закупівлі товарів на суму менше 100 тис. грн.

Бюджетна установа планує придбати канцелярські товари на суму менше 100 тис. грн. Чи потрібно для такої закупівлі оформлювати протокол із внесенням до додатка до річного плану?

 

Бюджетна установа планує придбати канцелярські товари на суму менше 100 тис. грн. Чи потрібно для такої закупівлі оформлювати протокол із внесенням до додатка до річного плану?

Такій установі — замовнику спочатку слід розглянути це питання на засіданні комітету з конкурсних торгів з оформленням протоколу та внести цю закупівлю до додатка до річного плану. Пояснимо, чому.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про держзакупівлі) процедури державних закупівель застосовуються замовниками для закупівель товарів, робіт та послуг, які повністю або частково здійснюються за рахунок державних коштів, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис. грн. (у будівництві — 300 тис. грн.), а робіт — 1 млн. грн.

Планування здійснення процедур закупівель, складення та затвердження річного плану державних закупівель є функціями комітету з конкурсних торгів (ч. 4 ст. 11 Закону про держзакупівлі, п. 6 Типового положення про комітет з конкурсних торгів, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 916).

Річний план закупівель складається щодо закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або більше зазначених сум.

Відповідно до пункту 1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Міністерства економіки України 26.07.2010 № 922 (у редакції наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 27.12.2011 № 428), у разі, якщо очікувана вартість закупівлі є меншою сум, зазначених у частині першій статті 2 Закону про держзакупівлі, такий предмет закупівлі відображається в додатку до річного плану, який складається довільної форми та підписується головою комітету з конкурсних торгів або особою, яка виконує його обов’язки.

Тим установам, які не створюють комітету з конкурсних торгів, потрібно складати реєстр таких закупівель довільної форми за підписом уповноваженої особи установи.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook