Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Чи потрібно на власному веб-сайті оприлюднювати додаток до річного плану закупівель

Річний план закупівель повинен бути оприлюднений у мережі інтернет. Чи потрібно оприлюднювати додаток до річного плану закупівель та чи обов’язково зазначати при оприлюдненні очікувану вартість закупівель?

 

Річний план закупівель повинен бути оприлюднений у мережі інтернет. Чи потрібно оприлюднювати додаток до річного плану закупівель та чи обов’язково зазначати при оприлюдненні очікувану вартість закупівель?

Згідно з абзацом другим частини першої статті 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289 (далі — Закон про закупівлі) річний план закупівель та зміни до нього замовник оприлюднює шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів протягом п’яти робочих днів з дня їх затвердження.

Пунктом 1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель, затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922 (далі — Інструкція № 922), передбачено, що річний план закупівель складають щодо закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або більше сум, що зазначені в частині першій статті 2 Закону про закупівлі.

Колонки 1, 3–7 річного плану закупівель є обов’язковими для заповнення, інші колонки заповнюються залежно від особливостей організації роботи комітету з конкурсних торгів та джерел фінансування закупівлі. При оприлюдненні річного плану на веб-сайті колонок 4 «Очікувана вартість предмета закупівлі» і 7 «Підрозділ(и) (особа(и)), яких планується залучити до підготовки документації конкурсних торгів (запиту цінових пропозицій, кваліфікаційної документації)» не заповнюються (п. 2 Інструкції № 922).

У разі якщо очікувана вартість закупівлі є меншою сум, зазначених у частині першій статті 2 Закону про закупівлі, такий предмет закупівлі відображають в додатку до річного плану, який складають довільної форми та підписує голова комітету з конкурсних торгів або особа, яка виконує його обов’язки.

Отже, якщо комітет з конкурсних торгів складає річний план та додаток до нього, у такому випадку додаток до річного плану є невід’ємною частиною річного плану закупівель.

Оприлюднення замовником додатка до річного плану шляхом розміщення на власному веб-сайті або за його відсутності на веб-сайті головного розпорядника бюджетних коштів Законом про закупівлі не передбачено.

Окрім того, поширення інформації про розмір очікуваної вартості закупівлі може сприяти спотворенню результатів торгів та створенню додаткових корупційних ризиків. З цією метою відповідно до пункту 2 Інструкції № 922 зазначена інформація про закупівлі не підлягає оприлюдненню.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook