Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Чи потрібно коригувати річний план закупівель або додаток до нього щоразу після внесення змін до кошторису

Бюджетною установою постійно змінюються кошторисні призначення стосовно закупівлі товарів, робіт та послуг, вартість яких не перевищує 100 тис. грн. До того ж такі зміни іноді відбуваються кілька разів на місяць. Чи потрібно щоразу вносити зміни до річного плану закупівель в частині додатка до нього?

 

Бюджетною установою постійно змінюються кошторисні призначення стосовно закупівлі товарів, робіт та послуг, вартість яких не перевищує 100 тис. грн. До того ж такі зміни іноді відбуваються кілька разів на місяць. Чи потрібно щоразу вносити зміни до річного плану закупівель в частині додатка до нього?

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) закупівля здійснюється відповідно до річного плану, який складає та затверджує комітет з конкурсних торгів (ч. 4 ст. 11 Закону про закупівлі).

Згідно з пунктом 1 Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель , затвердженої наказом Мінекономіки 26.07.2010 № 922, річний план закупівель складається щодо закупівель, очікувана вартість яких дорівнює або більше сум, що зазначені в частині першій статті 2 Закону про закупівлі. Якщо очікувана вартість закупівлі є меншою за такі суми, то такий предмет закупівлі відображають у додатку до річного плану, який складають довільної форми та підписує голова комітету з конкурсних торгів або особа, яка виконує його обов’язки.

Річний план та зміни до нього надсилають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів (Державна казначейська служба), а річний план, кошторис (тимчасовий кошторис), фінансовий план ( план асигнувань , план використання бюд­жетних (державних) коштів), зміни до них надсилають Уповноваженому органу (Мінекономрозвитку) протягом 5-ти робочих днів з дня їх затвердження (ч. 1 ст. 4 Закону про закупівлі).

Можливість внесення змін до річного плану закупівель передбачена тією ж частиною першою статті 4 Закону про закупівлі. Форма внесення змін до річного плану державних закупівель, періодичність і характер таких змін (зміна очікуваної вартості закупівлі, предмета закупівлі, терміну початку процедури закупівлі) законодавством не визначені та не обмежені.

Тому замовник може періодично вносити зміни до річного плану закупівель, у т. ч. і до додатка до нього, відповідно до наявного фінансування, потреби у товарах, роботах, послугах тощо. Рішення про потребу внесення змін до річного плану закупівель приймає замовник та оформлює протоколом комітету конкурсних торгів, який підписують усі його члени, присутні на засіданні (ч. 5 ст. 11 Закону про закупівлі).


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook