Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Доплата заступнику директора з медичної частини за роботу за спеціальністю: нараховуємо правильно

Заступнику директора з медичної частини геріатричного пансіонату установлена доплата за роботу терапевтом у межах робочого часу у цьому пансіонаті. Доплату в розмірі 25% розраховували не тільки від посадового окладу терапевта, а й з урахуванням надбавки за вислугу років за цією посадою. Під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності геріатричного пансіонату фінінспектори визнали порушенням нарахування такої доплати з урахуванням надбавки за вислугу років. Чи правомірні дії фінінспекторів?

 

Заступнику директора з медичної частини геріатричного пансіонату установлена доплата за роботу терапевтом у межах робочого часу у цьому пансіонаті. Доплату в розмірі 25% розраховували не тільки від посадового окладу терапевта, а й з урахуванням надбавки за вислугу років за цією посадою. Під час проведення ревізії фінансово-господарської діяльності геріатричного пансіонату фінінспектори визнали порушенням нарахування такої доплати з урахуванням надбавки за вислугу років. Чи правомірні дії фінінспекторів?

Так. І ось чому.

Керівникам закладів охорони здоров’я — лікарям та їх заступникам — лікарям дозволяється вести в закладах, установах , у штаті яких вони є, роботу за спеціальністю у межах робочого часу за основною посадою. За таку роботу пунктом 3.1.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519, їм передбачена доплата у розмірі до 25% посадового окладу лікаря відповідної спеціальності.

Порядок виплати надбавки за вислугу років медичним та фармацевтичним працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2009 № 1418.

Варто зазначити, що надбавку за вислугу років нараховують за основною посадою виходячи з посадового окладу (з підвищеннями).

Тому надбавка за вислугу років заступнику директора з медичної частини геріатричного пансіонату за роботу за спеціальністю не нараховується, а отже, під час нарахування доплати за роботу лікарем-терапевтом надбавка за вислугу років не враховується.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook