Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні
Працівник протягом місяця перебував у відрядженні. Попри те, що до розрахунку середньої місячної заробітної плати вже включена премія, яку працівник отримував за попередні два місяці, керівник установи збирається додатково преміювати такого працівника за результатами виконання доручень під час відрядження. Чи можливе таке преміювання?
Так, можливе. За яких умов — розглянемо далі.
Як передбачено положеннями пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок), середня заробітна плата працівника під час службових відряджень обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують цьому відрядженню. Відповідно до пункту 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати за два місяці враховують, зокрема, основну заробітну плату , доплати і надбавки, премії.
Працівникам, які направлені у службове відрядження, оплату праці за виконану роботу здійснюють відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку (ч. 4 ст. 121 Кодексу законів про працю України (КЗпП)).
Зауважимо, що виходячи з вимог частини другої статті 97 КЗпП та частини першої статті 15 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних виплат встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством.
Також нагадаємо, що порядок преміювання працівників має бути відображений у положенні про преміювання установи, яке узгоджують із профспілками та включають до колективного договору (розд. 4 Рекомендацій щодо визначення заробітної плати працюючих в залежності від особистого внеску працівника в кінцеві результати роботи підприємства, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 31.03.1999 № 44).
Отже, бюджетна установа має право самостійно обрати систему стимулювання праці працівників та встановити її у колективному договорі або положенні про преміювання. Головне при цьому — дотримати норм та гарантій, передбачених законодавством, та меж фонду оплати праці. Тобто, якщо у колективному договорі або положенні про преміювання бюджетної установи буде передбачено можливість додатково преміювати працівника за результатами виконання доручень під час відрядження, то керівник бюджетної установи матиме право видати наказ про нарахування такої премії.
Другие материалы по теме:
премія, середня заробітна плата, додатково, премії, встановити, договорі, доплати, наказ, нарахування, заробітна плата, відрядження, надбавки, розмір, установа, умови, керівник, оплати, результат, установи, час, роботи, статті, працівник, порядок, далі, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Відрядження
Другие материалы по теме:
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Нараховуємо доплату за виконання обов’язків працівника, тимчасово відсутнього у зв’язку з відпусткою
Як замінити двірника, який іде у відпустку
Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства
Мы на Facebook