Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Оплачуємо лікарю чергування у стаціонарі

Лікаря амбулаторно-поліклінічного підрозділу лікувального закладу періодично залучають до чергування у стаціонарі. Чи може він працювати понад місячну норму робочого часу та як оплачувати його працю?

 

Лікаря амбулаторно-поліклінічного підрозділу лікувального закладу періодично залучають до чергування у стаціонарі. Чи може він працювати понад місячну норму робочого часу та як оплачувати його працю?

Під час оплати праці лікарів закладів охорони здоров’я керуються Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затвердженими наказом Міністерства праці та соціальної політики Украї­ни, Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови № 308/519).

Як зазначено в пункті 5.2 Умов № 308/519, заклади охорони здоров’я, які мають стаціонари, належать до безперервно діючих закладів, медична допомога в яких надається цілодобово. Чергування у стаціонарах здійснюють за рахунок місячної та понадмісячної норми робочого часупрацівника .

Залучення до чергувань лікарів амбулаторно-поліклінічних підрозділів лікувальних закладів проводиться за їх згодою та відповідно до законодавства про працю.

Робочий час лікарів ураховують помісячно. Місячну норму робочого часу визначають, виходячи з:

До місячної норми робочого часу включають всі види робіт, які виконує лікар (тобто основна робота, чергування, виклик для надання допомоги хворим удома тощо).

Чергують в межах місячної норми робочого часу штатні працівники за рахунок зменшення тривалості змін протягом місяця.

Якщо чергування здійснювалось у робочі дні згідно з графіком роботи в межах місячної норми робочого часу, то додаткова оплата (понад посадовий оклад) не проводиться (абз. 6 Умов № 308/519). Чергування у стаціонарі за графіком у вихідний та святковий день, як передбачено статтею 72 Кодексу законів про працю України (КЗпП), може компенсуватися за згодою сторін наданням іншого дня відпочинку або в розмірі одинарної годинної ставки понад оклад.

Відповідно до статті 107 КЗпП чергування у стаціонарі у вихідний, святковий та неробочий день оплачується так:

Зауважимо: лікарі і фахівці з базовою та неповною вищою медичною освітою можуть залучатися за їх згодою до чергувань понад місячну норму робочого часу. При цьому слід пам’ятати, що їхнє залучення до чергувань понад місячну норму робочого часу можливе лише у випадку, якщо в закладі немає вакантних посад за цією спеціальністю.

У цьому разі оплата роботи, яка виконується у робочі дні тижня, проводиться понад оклад, а у вихідний день за графіком, святковий чи неробочий день — у розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад (абз. 9 п. 5.2 Умов № 308/519).

Чергування у нічний час лікарям додатково оплачують. Розміри такої доплати установлені в пункті 3.2 розділу 3 Умов № 308/519.

У разі ж продовження лікарем роботи внаслідок неявки працівника, якого він замінює, до моменту закінчення зміни та неможливості замінити його іншим працівником оплата проводиться за фактично відпрацьовані години як робота в надурочний час відповідно до статті 106 КЗпП.


Нас находят: оплата чергування лікарів, оплата за нічний час лікарям, після нічного чергування лікар працює вдень, чергування лікарів оплата


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook