Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Паперова податкова накладна? Уже не діє!

Чи будуть дійсні податкові накладні, виписані у січні в паперовому вигляді?

 

Чи будуть дійсні податкові накладні, виписані у січні в паперовому вигляді?

Ні, не будуть.

Згідно зі статтею 201 Податкового кодексу України (ПК) паперову форму податкової накладної скасовано.

З 01.01.2015 складати податкові накладні потрібно в електронному вигляді. Тому формування податкових накладних з цієї дати в паперовому вигляді є порушенням порядку заповнення податкової накладної. А це, в першу чергу, не дає права отримувачу (покупцю) на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту (п. 7 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957» від 14.11.2014 № 1129).

Зазначена вимога не поширюється на продавця. Незалежно від того, в якій формі складено податкову накладну та чи зареєстровано її в ЄРПН, продавець зобов’язаний включити суму ПДВ, зазначену в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період (п. 201.10 ПК).

Варто також пам’ятати, що за порушення законів з питань оподаткування передбачено фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність (п. 111.1 ПК). Тому за виписування податкової накладної у паперовій формі може бути застосовано адміністративний штраф. Відповідно до статті 1631 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку ведення податкового обліку тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 5 до 10 нмдг (від 85 до 170 грн.).


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook