Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Підвищення посадового окладу за керування санітарним транспортом

Бухгалтер районної лікарні за наказом головного лікаря нараховував та виплачував водію місячну тарифну ставку, підвищену на 20% за керування санітарним транспортом. Чи буде це порушенням у разі, якщо такий автомобіль не зареєстровано як санітарний транспорт?

 

Бухгалтер районної лікарні за наказом головного лікаря нараховував та виплачував водію місячну тарифну ставку, підвищену на 20% за керування санітарним транспортом. Чи буде це порушенням у разі, якщо такий автомобіль не зареєстровано як санітарний транспорт?

Відповідно до підпункту 2.4.4 наказу Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України «Про впорядкування та затвердження умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення» від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Наказ № 308/519) за керування санітарним транспортом водіям санітарних автомобілів місячні тарифні ставки підвищуються на 20%.

Перелік спеціальних та спеціалізованих транспортних засобів галузі охорони здоров’я України, що відносяться до складу (категорії) санітарних (далі — Перелік), затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 02.10.2000 № 232 (далі — Наказ № 232). Як передбачено пунктом 2 Наказу № 232, керівники органів, установ і закладів охорони здоров’я, підприємств та організацій медичного (санітарного) автомобільного транспорту мають здійснювати реєстрацію (перереєстрацію) санітарних транспортних засобів, які включено до Переліку.

Як бачимо, для того щоб установити водію автомобіля підвищення місячної тарифної ставки на 20% за керування санітарним транспортом, спеціальні та спеціалізовані транспортні засоби закладу мають бути належно обладнані та зареєстровані в органах ДАІ як санітарні.

Отже, головний лікар перед тим, як підвищувати на 20% місячну тарифну ставку водію за керування санітарним транспортом мав проконтролювати, чи проведено реєстрацію автомобіля закладу як санітарного транспорту.

Зауважимо, що відповідальність за своєчасне та правильне визначення розміру заробітної плати працівників відповідно до пункту 1.9 Наказу № 308/519 покладається на керівника закладу. При встановленні факту неправильної оплати праці керівник закладу зобов’язаний вжити заходів щодо негайного виправлення помилок та виплати працівнику належної йому суми за весь час неправильної оплати.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook