Меню


Курсы Стимул Справочник Полезные материалы Бухгалтеру Оплата праці та кадри Індексація

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація

Підвищилася доплата за перевірку зошитів: чи зміниться базовий місяць

У вчителя в поточному навчальному році підвищилося педагогічне навантаження. Підвищення навантаження тягне за собою збільшення суми надбавки за вислугу років та надбавки «за престижність праці». Також підвищилася доплата за перевірку зошитів. Як зазначені зміни в оплаті праці вплинуть на визначення базового місяця?

 

У вчителя в поточному навчальному році підвищилося педагогічне навантаження. Підвищення навантаження тягне за собою збільшення суми надбавки за вислугу років та надбавки «за престижність праці». Також підвищилася доплата за перевірку зошитів. Як зазначені зміни в оплаті праці вплинуть на визначення базового місяця?

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок), передбачено, що місяць підвищення мінімальної заробітної плати, а також зростання грошового доходу працівника без перегляду його мінімального розміру вважається базовим.

Абзацом восьмим пункту 5 Порядку встановлено, що місяць, в якому відбувається підвищення грошового доходу працівника у зв’язку зі збільшенням обсягу робіт, не вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін у разі, коли не відбувається підвищення тарифної ставки (окладу).

Аналогічно визначається базовий місяць у разі підвищення педагогічного навантаження. А саме якщо працівнику підвищується педагогічне навантаження без підвищення тарифної ставки (окладу), то базовий місяць не змінюється.

І навпаки, якщо працівнику підвищується доплата за перевірку зошитів, то це впливає на зміну базового місяця.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook