Працівник перебуває у відрядженні за основним місцем роботи: як оплачувати сумісництво
Бухгалтер бюджетної установи нараховував заробітну плату працівнику, котрий працює за сумісництвом, за час перебування його у відрядженні за основним місцем роботи. Проводячи ревізію діяльності установи, фінансові інспектори вказали на це порушення. Чи зберігається за працівником-сумісником середній заробіток за час перебування його у відрядженні за основним місцем роботи?
Ні, не зберігається. Пояснимо чому.
Службовим відрядженням вважають поїздку працівника за розпорядженням керівника установи на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.
Відповідно до абзацу другого пункту 14 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція № 59), працівнику, який направлений у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.
На час відрядження особи, яка працює за сумісництвом , оплата праці здійснюється установою, що її відрядила (абз. 3 п. 14 розд. I Інструкції № 59).
Тобто у разі направлення працівника у відрядження установою, в якій він працює за основним місцем роботи, дні такого відрядження установою, в якій він працює за сумісництвом, не оплачуються. Адже, як передбачено статтею 1021 Кодексу законів про працю України, працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну платуза фактично виконану роботу.
Що стосується ведення обліку використання робочого часу в установі, в якій працівник працює за сумісництвом, то, як правило, на підставі довідки з місця роботи працівника або копії наказу про направлення працівника у відрядження за основним місцем роботи у табелі обліку використання робочого часу проставляють відмітку «Інші причини неявок («I»)».
Другие материалы по теме:
табелі обліку використання робочого часу, ведення обліку, табелі, середній заробіток, за сумісництвом, оплата праці, на підставі, інші, відрядження, використання, працює, працівники, бухгалтер, розмір, керівник, оплати, оплата, установи, час, роботи, працівник, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Відрядження
Другие материалы по теме:
Чи можлива виплата матеріальної допомоги деяким працівникам ЗОЗ у кінці року
Мы на Facebook