Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я
Право лікарів хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність
Територіальне медичне об’єднання «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» має у своєму складі як структурний підрозділ (окрім станції екстреної медичної допомоги) відділ виїзної консультативної медичної допомоги. Лікарі хірургічного профілю, які перебувають у штаті відділу, часто беруть участь в екстрених оперативних втручаннях у стаціонарах лікувально-профілактичних закладів області. Чи мають право лікарі хірургічного профілю центрів екстреної медичної допомоги на підвищення посадового окладу за хірургічну активність?
У разі виробничої необхідності заклади охорони здоров’я можуть викликати висококваліфікованих лікарів з інших закладів для проведення консультацій хворих.
Оплата праці лікарів-консультантів проводиться відповідно до пункту 2.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України і Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови оплати праці), за ставками погодинної оплати праці у відсотках до окладу (ставки) працівника I тарифного розряду.
Також в Умовах оплати праці зазначено, що разова консультація тривалістю менше однієї години сплачується, як за годину. Оплата за час, витрачений на перебування в дорозі, проводиться лікарям-консультантам, виходячи із посадового окладу лікаря відповідної спеціальності, за фактичний час перебування у дорозі.
Варто звернути увагу, що такий порядок оплати праці лікарів-консультантів не застосовується при оплаті праці лікарів, які залучаються до проведення консультацій у тих закладах охорони здоров’я, до штату яких вони належать.
Відповідно до пункту 2.4.2 Умов оплати праці посадові оклади лікарів-хірургів усіх найменувань, лікарів-анестезіологів та лікарів-ендоскопістів, у тому числі керівників структурних підрозділів — лікарів цих спеціальностей, визначені згідно з пунктами 2.1–2.2, підвищуються за здійснення оперативних втручань залежно від обсягу, складності й характеру їх праці при роботі в:
- амбулаторно-поліклінічному закладі (відділенні) — до 15% посадового окладу;
- денному стаціонарі хірургічного профілю — до 25% посадового окладу;
- стаціонарі — до 40% посадового окладу.
Конкретний розмір цього підвищення встановлюється кожному фахівцеві керівником закладу охорони здоров’я за поданням керівника структурного підрозділу відповідно до результатів роботи (згідно з даними статистичного відділу) за певний період (квартал, півріччя, рік) залежно від обсягу, складності й характеру виконаних операцій.
Отже, лікарі хірургічного профілю, які є штатними працівниками центрів екстреної медичної допомогиправа на підвищення посадового окладу за хірургічну активність не мають.
Другие материалы по теме:
структурний підрозділ, фактичний, оплата праці, права, підрозділу, розмір, період, умови, ставки, керівник, оплати, оплата, час, роботи, працівник, порядок, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Охорона здоров’я
Другие материалы по теме:
Установлюємо посадовий оклад практичного психолога закладу охорони здоров’я
Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу
Чи можлива виплата матеріальної допомоги деяким працівникам ЗОЗ у кінці року
Інтернатура медпрацівників: чи зараховувати до стажу роботи час її проходження
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Нас находят: хірургічна активність оплата лікарям
Мы на Facebook