Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриДержавна служба

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба

Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно

Як правильно нарахувати допомогу на оздоровлення держслужбовцю в розмірі середньомісячної заробітної плати — для розрахунку береться заробітна плата за попередні 2 чи 12 місяців? Як під час нарахування потрібно враховувати премії?

 

Як правильно нарахувати допомогу на оздоровлення держслужбовцю в розмірі середньомісячної заробітної плати — для розрахунку береться заробітна плата за попередні 2 чи 12 місяців? Як під час нарахування потрібно враховувати премії?

Відповідно до статті 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII державним службовцям надається щорічна відпустка з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу. Така виплата є обов’язковою.

До того ж ця виплата передбачена постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 № 268 (далі — Постанова № 268). Так, керівники державних органів мають право у межах затвердженого фонду оплати праці надавати працівникам матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної платипрацівника (пп. 3 п. 2 Постанови № 268).

Отже, питання щодо виплати державним службовцям допомоги для оздоровлення у розмірі, що перевищує посадовий оклад, але не більше їхньої середньомісячної заробітної плати, вирішується керівником відповідного органу виходячи з обсягу установленого фонду оплати праці.

Розрахунок розміру допомоги для оздоровлення, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника, здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).

Середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100). При цьому розраховують її шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (абз. 2 п. 8 Порядку № 100).

Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані робочі дні протягом двох місяців на кількість відпрацьованих робочих днів за цей період.

Середньомісячне число робочих днів визначається діленням на два сумарного числа робочих днів за останні два календарні місяці згідно із затвердженим графіком роботи установи, організації (абз. 3 п. 8 Порядку № 100).

Включення премій у розрахунок заробітку також унормовано Порядком № 100. Зокрема, встановлено, що у розрахунок сумарного заробітку за відповідний період включаються виплати, наведені в пункті 3 Порядку № 100, та не включаються виплати, наведені в пункті 4 Порядку № 100. Зокрема, до виплат, що включаються у розрахунок середньої заробітної плати, належать премії, що не мають разового характеру. Разом із тим премії включаються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату .

Порядком № 100 також визначена пропорційність урахування премій при обчисленні середньої заробітної плати виходячи з виплат за два місяці у випадку, коли не повністю відпрацьовано ці місяці розрахункового періоду.

Слід ураховувати, що конкретні показники та умови нарахування премій, їх розмір, терміни (місячна, квартальна, піврічна) встановлюються в положенні про преміювання, яке установами та організаціями розробляється самостійно (далі — положення). Цим положенням, як правило, передбачається, що премію нараховують пропорційно до відпрацьованого часу (за час відпустки, тимчасової непрацездатності тощо премія не нараховується).

У випадку якщо щомісячні премії співпадають із місяцями, за які вони нараховані (місяці розрахункового періоду), і вони були обчислені пропорційно до відпрацьованого часу, то премії включають у розрахунок заробітку у фактично нарахованому розмірі. Натомість коли положенням передбачено, що премії надаються у фіксованому розмірі, а число робочих днів розрахункового періоду відпрацьовано не повністю, то премії під час обчислення середньої заробітної плати за останні два місяці враховуються пропорційно до часу, відпрацьованого в розрахунковому періоді.

Другие материалы по теме:
премія, показники, нарахувати, періоді, премії, виплата, розрахунок, кількість, місяців, нарахування, заробітна плата, допомогу, відпустки, організації, розмір, період, умови, оплати, процедури, установи, час, роботи, статті, працівник, порядок, далі

 

Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба

 

Другие материалы по теме:

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні

Працівниця нещодавно вийшла з відпустки для догляду за дитиною: нараховуємо лікарняні

Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства

Включення до середньої заробітної плати суми щорічної винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків під час оплати щорічної основної відпустки


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=dopomoga-dlya-ozdorovlennya-derzhsluzhbovtsya-rozrakhovuemo-pravilno, алгоритм нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям, як нараховується матеріальна допомога на оздоровлення державним службовцям, Розрахунок матеріальної допомоги державним службовцям, нарахування матеріальної допомоги державним службовцям, розрахунок матеріальної допомоги на оздоровлення, приклади нарахування допомоги на оздоровлення держслужбовцям, розрахунок відпускних, порядок нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення державним службовцям, матеріальна допомога держслужбовцям розахунок


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook