Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Проходження медичних оглядів бюджетниками: як оплачувати

Працівники бюджетної установи повинні періодично проходити медичні огляди. Як оплачувати час перебування в медичному закладі на медогляді таких працівників?

 

Працівники бюджетної установи повинні періодично проходити медичні огляди. Як оплачувати час перебування в медичному закладі на медогляді таких працівників?

Гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, передбачені статтею 123 Кодексу законів про працю України (КЗпП). За час перебування в медичному закладі на обстеженні за працівниками, зобов’язаними проходити таке обстеження, зберігається середній заробіток за місцем роботи.

Відповідно до статті 169 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов’язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, а також щорічного обов’язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

Перелік професій, працівники яких підлягають медичному огляду, термін і порядок його проведення встановлює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

Зауважимо, що відповідно до статті 191 КЗпП, осіб, молодше вісімнадцяти років, приймають на роботу лише після попереднього медичного огляду. У подальшому, до досягнення 21 року, щороку така категорія осіб підлягає обов’язковому медичному огляду.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook