Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Визначаємо умови оплати праці асистентів вчителя у ЗНЗ

Особа працює на посаді вихователя (асистента вчителя) у загальноосвітньому навчальному закладі, у класі з інклюзивним навчанням. Які умови оплати праці та педагогічне навантаження вихователя (асистента вчителя)?

 

Особа працює на посаді вихователя (асистента вчителя) у загальноосвітньому навчальному закладі, у класі з інклюзивним навчанням. Які умови оплати праці та педагогічне навантаження вихователя (асистента вчителя)?

Ще з 1 вересня 2012 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» від 06.12.2010 № 1205 (далі — Наказ № 1205). Наказ № 1205 передбачає, що в загальноосвітніх навчальних закладах, де запроваджується інклюзивне навчання, для роботи з учнями з вадами фізичного та/або розумового розвитку, за потреби, вводиться посада вихователя (асистента вчителя).

Варто зазначити, що посада вихователя (асистента вчителя) вводиться з розрахунку 0,5 ставки на клас, в якому навчаються такі діти.

Слід наголосити, що відповідно до частини другої статті 8 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР умови розміру оплати праці працівників установ і організацій , що фінансуються з бюджету, визначаються Кабінетом Міністрів України. Розміри тарифних розрядів працівників навчальних закладів установлюються винятково відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298.

Умови оплати праці вихователів загальноосвітніх навчальних закладів визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція), та наказом Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557.

Згідно з абзацом десятим частини першої статті 25 Закону України «Про загальну середню освіту» та підпунктом «є» пункту 64 підрозділу А розділу VI Інструкції № 102 педагогічне навантаження вихователя загальноосвітнього навчального закладу становить 30 годин. Ставка заробітної плати такому працівникові виплачується саме за 30 годин педагогічної роботи на тиждень.

Посадовий оклад вихователя загальноосвітнього навчального закладу встановлюється на рівні: спеціаліста без категорії — 8–9 тарифного розряду, другої категорії — 10-го тарифного розряду, першої категорії — 11-го тарифного розряду, вищої категорії — 12-го тарифного розряду.

Вихователь є педагогічним працівником. Відповідно до статті 54 Закону Украї­ни «Про освіту» та Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930, вихователь підлягає атестації, за результатами якої визначаються відповідність працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюються категорії, педагогічні звання.

Як педагогічний працівник вихователь має право на встановлення надбавки за вислугу років за наявності відповідного стажу, отримання надбавки «за престижність праці», 56-денну тривалість щорічної основної відпустки, отримання допомоги на оздоровлення при наданні щорічної основної відпустки, щорічну винагороду за сумлінну працю.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook