Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Надбавка за складність і напруженість у роботі: установлюємо суміснику

Заступника директора спортивної школи прийняли на роботу за сумісництвом. Йому призначили надбавку в розмірі 50% посадового окладу за складність і напруженість в роботі. Чи правомірно це?

 

Заступника директора спортивної школи прийняли на роботу за сумісництвом. Йому призначили надбавку в розмірі 50% посадового окладу за складність і напруженість в роботі. Чи правомірно це?

Так, і ось чому.

Частиною третьою статті 12 Закону України «Про позашкільну освіту» від 22.06.2000 № 1841-III спортивні школи віднесені до позашкільних навчальних закладів.

Однак за умовами оплати праці ці заклади належать до галузі фізичної культури і спорту України. Тому установлюючи працівникам цих закладів розміри посадових окладів (ставок заробітної плати, тарифних ставок), слід користуватися наказом Міністерства України у справах сім ї, молоді та спорту «Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту» від 23.09.2005 № 2097.

Також умови оплати праці працівників спортивних шкіл регулює постанова Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 (далі — Постанова № 1298). Згідно з підпунктом «а» підпункту 2 пункту 3 Постанови № 1298 працівникам бюджетних установ можуть встановлювати надбавки, зокрема, за складність і напруженість у роботі. Граничний розмір таких надбавок не може перевищувати 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) працівника. Конкретні ж розміри посадових окладів, а також доплат і надбавок до них має право установлювати працівникам керівник закладу в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі (пп. «а» п. 4 Постанови № 1298).

Утім, керівним працівникам, до яких належить заступник директора спортивної школи, розмір посадового окладу та надбавки за складність і напруженість у роботі встановлює керівник організації вищого рівня у межах фонду оплати праці, затвердженого в кошторисі.

Однак у нашій ситуації заступник директора працює за сумісництвом . Тож аби з’ясувати, як правильно встановити надбавку такому працівнику, звернімося до Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон № 108). Частиною першою статті 19 Закону № 108/95 передбачено, що працівники, які працюють за сумісництвом , одержують заробітну платуза фактично виконану роботу.

Тобто незалежно від того, який розмір заробітної плати, надбавки, доплати працівник одержує за основним місцем роботи, за виконання обов’язків на іншій посаді на умовах сумісництва йому установлюється оплата відповідно до цієї посади (у т. ч. можуть установлюватися надбавки за складність і напруженість у роботі, передбачені Постановою № 1298). Такої думки дотримується і Міністерство праці і соціальної політики у своєму листі від 23.10.2008 № 11649/0/1408/13.

З огляду на те, що заступник директора спортивної школи працює на 0,5 ставки, то і надбавка має встановлюватися йому у розмірі до 50% від половини посадового окладу.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=nadbavka-za-skladnist-i-napruzhenist-u-roboti-ustanovlyuemo-sumisniku, Надбавка за складність та напруженість директору школи, Оплата директору школи за інтенсивність ы напруженысть працы, надбавка за складність та напруженість суміснику, надбавка директорам шкіл за напруженість у роботі на 80% здолб унівський район, все про надбавки напруженість, надбавка за складність та напруженність у праці, розмир надбавка за складність та напруженість, надбавка за складність та напруженість у роботі


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook