Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Індексація
Як впливає встановлення надбавки після виходу з декретної відпустки на визначення базового місяця
Особа працює бухгалтером з березня 2003 року. У квітні 2004 року їй установили надбавку за складність, напруженість в роботі у розмірі 50%. З травня 2006 року по 19.02.2011 вона перебувала у декретній відпустці спочатку по догляду за одною дитиною, а потім — за другою.
З 21.02.2011 вона стала до роботи, з 14.04.2011 їй установили таку саму надбавку (50%). Базовий місяць для індексації зарплати — жовтень 2008 року. За результатами перевірки контролери постановили зняти індексацію, мотивувавши це тим, що змінився базовий місяць після виходу з декретної відпустки і встановлення надбавки, хоча ця надбавка не є постійною виплатою. Чи правомірно це? І який базовий місяць для індексації у такої особи?
Ні, неправомірно. І от чому.
Правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації визначені Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок).
Відповідно до пункту 2 Порядку визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру. Зокрема, об’єктами індексації є оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством .
Нарахування сум індексації для працівників відбувається залежно від підвищення грошових доходів працівників, у т. ч. за рахунок підвищення посадових окладів (тарифних ставок), установлення доплат та надбавок, які передбачені чинним законодавством.
Пунктом 5 Порядку визначено, що у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації. Грошові доходи за цей місяць не індексуються, якщо сума підвищення доходу перевищує суму індексації. Приклад проведення індексації у разі підвищення доходів наведено в додатку 4 до Порядку.
Надбавка за складність, напруженість у роботі не має разового характеру виплати і передбачена чинним законодавством. Отже, цей вид грошового доходу є об’єктом індексації, і місяць, в якому встановлюється ця надбавка, та місяць, в якому збільшується відсоток цієї надбавки, має враховуватися при визначенні базового місяця при проведенні індексації.
Для працівника , який вийшов з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації повинні зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як у інших працівників, які займають аналогічні посади.
У разі встановлення надбавки за складність та напруженість у роботі у такому ж розмірі, що й до декретної відпустки, вважаємо, що базовий місяць також не повинен змінюватися.
Другие материалы по теме:
відсоток, по догляду за дитиною, правила, перевірки, премії, приклад, індекс, доплати, оплата праці, доходи, нарахування, надбавки, місяць, працює, відпустки, сума, посади, оклад, рахунок, умови, результат, оплата, роботи, працівник, порядок, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Індексація
Другие материалы по теме:
Нараховуємо індексацію працівнику, який працює на 0,5 ставки
Установлюємо посадовий оклад практичного психолога закладу охорони здоров’я
Мы на Facebook