Бухгалтеру /
Державні закупівлі
Збільшено кошторисні призначення: чи проводити процедуру держзакупівель
Чи потрібно проводити процедуру закупівлі, якщо у договорі було передбачено 99 900 грн., а нині кошторисні призначення збільшили на 30 000 грн.?
Згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі) цей закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг за умови, що вартість предмета закупівлі (без урахування податку на додану вартість), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тисяч гривень, а робіт — 1 мільйон гривень.
Частиною п’ятою статті 2 Закону про закупівлі забороняється укладання договорів, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом про закупівлі. При цьому замовник не має права ділити предмет закупівлі на частини з метою уникнення проведення процедури відкритих торгів або застосування Закону про закупівлі.
Отже, закупівлю товарів, робіт і послуг замовник проводить із дотриманням вимог Закону про закупівлі, з огляду на вартісні межі, встановлені у частині першій статті 2 Закону про закупівлі.
Водночас, якщо замовнику були виділені додаткові кошти ( проведений перерозподіл коштів тощо) на предмет закупівлі, на який вже є укладений договір про закупівлю, такий предмет закупівлі є новим предметом договору. Якщо вартість нового предмета закупівлі не перевищує межі, встановлені частиною першою статті 2 Закону про закупівлі, замовник має право виконати таку закупівлю без проведення відповідних процедур закупівлі.
Другие материалы по теме:
виконати, товару, 99, додаткові, замовник, закупівлі, предмет, договорі, послуги, кошти, договір, призначення, права, вартість, відрядження, послуг, умови, 2014, закон, процедури, статті, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Державні закупівлі
Другие материалы по теме:
Чи може установа провести закупівлю продуктів харчування на зекономлені кошти
Визначаємо очікувану вартість довгобуду для здійснення державних закупівель
Чи проводити конкурсні торги на додатково отримані для закупівлі послуг кошти
Чи проводити тендер, якщо вартість будівельних робіт на двох окремих будівлях перевищує 1 млн. грн.
Закупівля на додатково виділені кошти: як правильно обрати процедуру закупівлі
Мы на Facebook