Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьи1С:Предприятие

1С або SAP - неочевидний вибір

1С або SAP - неочевидний вибір

При створенні нового підприємства, досить часто у сучасних спеціалістів виникає запитання : "Встановити SAP чи добре всім знайому 1С?". Вибір завжди залишається за самим керівником фірми, але ж існують переваги, недоліки обох платформ. Особисто я думаю, що існують ситуації при яких потрібно застосовувати 1С або ж навпаки SAP. 1С - це в першу чергу бухгалтерська система, а SAP - управлінська.

І так, 1С - це дешева платформа, якою володіє величезна кількість бухгалтерів, а SAP навпаки - дорога платформа німецького походження. Зараз, SAP вибирають винятково "великі" замовники. Говорячи про переваги та недоліки 1С, думки спеціалістів різняться. Почну з того, що вартість впровадження 1С набагато нижча ніж SAP. Ідеальна локалізація та оперативна адаптація під законодавство, яке постійно змінюється робить 1С привабливою для більшості підприємців. А тепер про недоліки 1С, немає, чи майже немає єдиної концепції розробки комплексів рішень, вони розробляються різними командами, компаніями-партнерами. Сам процес реалізується не синхронно. Маючи високошвидкісні SQL-сервери 1С працює дуже повільно, а якщо використовувати файловий варіант, то навіть і говорити не доводиться. Вартість розробок істотно виросла через тотальний дефіцит фахівців, не кажучи вже про хороших фахівців. Величезний провал з вирощування фахівців, які орієнтуються в останніх платформах і прикладних рішеннях.

Нижче хочу описати переваги та недоліки SAP. У теперішньому бізнес-середовищі, де технології старіють ще в процесі їх впровадження, компанії шукають засоби адаптації, які дозволять позбавитися суперечностей в інформаційному середовищі і сформувати цілісний наскрізний потік, що охоплює всі бізнес-сценарії та програми. Платформа нового покоління SAP покликана допомогти компаніям швидко і ефективно створити цілісне середовище для інтеграції всіх ресурсів. Почну з хорошого, тобто з переваг. SAP ідеальна для планування виробництва і дозволяє врахувати безліч нюансів технологічних процесів також дозволяє вести розрахунки максимально деталізовано. Планування закупівель з врахуванням потреб виробництва дозволяє працювати just-іn-tіmе (але при цьому в розумі треба тримати поправку на розхлябаність постачальників і форс-мажори, на зразок поломки транспорту). Мені подобається захист даних у SAP. Можливо налаштувати доступ до інформації для кожного користувача індивідуально, щоб уникнути навмисного чи ненавмисного псування даних. В 1С ми стикаємось з тим, що за відсутності подібних налаштувань відбувається ретроспективна зміна довідників, а як наслідок, і документів. А тепер щодо недоліків. SAP абсолютно не пристосований до російського обліку. Стрімко змінне законодавство неможливо оперативно відобразити в обліку. Якщо є девелопер SAP, то вам пощастило. Зважаючи на складність системи її важко пристосувати під нюанси виробництва. 1С виглядає більш гнучкою. Програмістів і франчайзі 1С багато, можна вибирати. Програмістів для SAP знайти складно. У провінції з цим складно. Мова 1С проста, що дозволяє досить легко розробляти зміни. Однак у зв'язку з тенденцією ускладнення 1С як системи це її перевага перед SAP. Напише програміст доповнення для організації, а воно візьме і вистрілить у звітності через зміни алгоритму розрахунку. SAP призначена для великих виробничих корпорацій. SAP можна впроваджувати за умови гарної матеріальної бази. Щоб система працювала ефективно, реєстрація операцій повинна проводитися в режимі онлайн, для цього у всіх користувачів має бути доступ до неї. Наприклад, існує велика організація, яка хоче впровадити SAP, але у комірників немає ніякої автоматизованої системи, і відвантажувальні документи вони роблять в Ехсеl, потім здають в бухгалтерію, а вже вона реєструє операцію в системі.

Я б не стала протиставляти 1С та SAP. Всі системи придатні виконувати свої завдання, і в зв'язці вони працюють набагато краще, ніж при спробі поміняти одне на інше. Зараз спостерігаються дві тенденції. Перша – це спроби бухгалтерів перейти на єдиний корпоративний стандарт, вибравши одну платформу. Це вигідно буде для всіх, але тільки обраним в якості платформи постачальника, але ніяк не замовнику, бо жоден з постачальників не закриває всі потреби навіть середнього бізнесу ( не кажучи вже про великий). Друга тенденція - це спільні проекти двох систем SAP +1 С. У цьому випадку всім добре, і постачальнику, і замовникам. Моя думка, щодо війни постачальників за одноосібне правління світом - це маячня, від якої треба позбавлятися і не допускати. Коли відбувається автоматизація бухгалтерського обліку, при якій не потрібно високої продуктивності системи, що не скажеш про автоматизацію виробничих процесів. Зациклення постачальників на 1С, або на SAP, кінцевому користувачеві не принесе бажаного результату, якому потрібне вирішення конкретних поставлених цілей.

При порівнянні 1С і SAP - то можна порівнювати тільки 1С: УПП 8 з SAP Виsіnеss Оnе або з SAP Виsіnеss ВуDеsідn. Говорячи, наприклад про 1С : Бухгалтерія, то навіть питання не стоїть - що встановлювати 1С або SAP. Чимало залежить і від галузі підприємства, від самого набору функціоналу, який це підприємство хоче отримати. І навіть від регіону, в якому може знадобитися локальна підтримка фахівців.

Отже, вибираючи 1С чи SAP потрібно враховувати ряд критеріїв (переваг та недоліків) Це такі, як, основні засоби (обладнання), управління процесами, Іntегnеt - функціонал, онлайн форми і дослідження, відстеження відкритих вакансій, функції самообслуговування, створення плану потужностей, змінні плану потужностей, завантаження ресурсів, методи календарного планування і навіть симуляція, модулі, специфічні для індустрії. Існує величезна кількість галузей, в яких функціонал 1С буде багатшим і більш наближений до реалій, ніж SAP.

Власники великих підприємств - люди, які залучені в проект з впстановлення системи мислять фінансовими категоріями. Перед ними не стоїть питання зручності і інших критеріїв. Сам менеджмент надає їм всю інформацію. На заході SAP - це стандарт. Звідси висновок, що саме в 1С поступається SAP. Грубо кажучи, в 1С поки-що немає маркетологів, які б змогли провести чітку політику з просування продуктів і створення бренда світового рівня.

Менеджери самих компанії проводять найбільш об'єктивне порівняння систем. Вважається, що багато чого залежить від галузі та функціоналу. Функціональність 1С майже завжди на 1 крок випереджають потреби та рівень розвитку користувачів. А в SAP виходить, що то російський бізнес не доріс до нього, то останнім часом вже переростає. В кінці кінців 1С дає змогу нашому бізнесу відчути мобільність, динамічність і здатність нескінченно адаптувати системи обліку і управління під потреби. Саме це і потрібно сучасному бізнесу.

Як постачальник, 1С все частіше і частіше демонструє здатність до приголомшливо швидкого розвитку. І компанія розвивається, і її продукти. Навіть якщо 1С на декілька відсотків зменшить темп, перспективи її продуктів виглядають на дуже високому рівні.

Порівнювати функціональність систем немає сенсу. Треба порівнювати перспективи розвитку і здатність постачальника йти в ногу з часом та з самим користувачем.

Щодо мене, то я думаю, що успішність проекту не в залежності ві самої системи, а залежить тільки від команди, методики впровадження і чітких поставлених цілей. Навіть на Ехсеl можна написати програму, яка дасть більше ефекту ніж більшість дорогих впроваджень. Нескінченне порівняння систем, ці всі так звані війни між постачальниками обох платформ призводить лише до суперечок. Пропоную бути простіше:

Однозначно проект впровадження SAP в більшості випадків коштує набагато дорожче 1С. В країнах СНД не зовсім успішно впроваджується SAP. Виникають ризики і невдачі. На даний момент 1С технологічно не поступається SAP, відповідно немає ніяких фундаментальних перешкод для вибору 1С, щоб уникнути ризиків з SAP проектом.


Нас находят: https://stimul kiev ua/articles htm?a=1s_abo_sap_-_neochevidniy_vibir, порівняння 1с і sap, недоліки sap, sap та 1с порівнянні, sap програма


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook