Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Бухгалтер: чоловік чи жінка

Бухгалтер: чоловік чи жінка

Бух облік - це важка та кропітка праця, яка вимагає великої концентрації та уважності. Чи можуть бути бухгалтерами і чоловіки, і жінки? Цим питанням задається багато людей які працюють в цій сфері. Тому в цій роботі я намагатимусь як найширше розкрити цю тему і зважити всі шанси як жінок так і чоловіків досягти успіху в царині бух обліку.

Почну з того що в більшості випадків бухгалтер це – жіноча професія. Більшість бух відділів на підприємствах складаються саме з жіночого колективу. Навіть статистика показує що до 80% саме жінки обирають собі професію бухгалтера. Тож я вважаю що чоловікам буде дуже важко влитися в жіночий колектив, тому що жінки по своїй натурі недовіряють чоловікам. Тому чоловік буде себе не комфортно почувати в такому колективі. А для роботи дуже важливо відчувати підтримку та дружність колективу, тоді робота буде доставляти задоволення і буде менше помилок. А в бухгалтерській справі дуже важлива скрупульозність та увага в діях адже це робота по більшій мірі з грошима.

Я вважаю що жінка – бухгалтер це ідеально для будь якого підприємства, тому що жінки більш стресоустойчеві та терплячі. Посидючість також грає важливу роль, а жінки саме такі. Вивчаючи статті в Інтернеті, я зіштовхнулась з різними думками по цьому питанню, але переважають думки що саме жінка може правильно зробити розрахунки. І більшість жінок усвідомлено вибирають цю професію. Більшість роботодавців посаду на посаду бухгалтера розглядають саме жінок, особливо маленькі підприємства тому що там може бути бухгалтером лише одна людина і в більшості випадків це жінка. Для жінки важлива стабільність в роботі. Роботодавці не розглядають чоловіків як серйозних спеціалістів бухгалтерської справи. Вони піддаються стереотипам про чоловіків. Жінка більш зібрана с і в стресовій ситуації вона не буде вдаватись в крайнощі. Жінки більш скрупульозні, тому що в рік виходить дуже багато законопроектів які відносяться до бухгалтерської справи і в жінок вистачає терпіння все це вивчати і запам’ятовувати. Жінки більш звичні до стресових ситуацій.

Хоча є і мінуси в тому щоб наймати на роботу саме жінок. Наприклад якщо наймати на роботу молоду жінку то вона може завагітніти і їй потрібна буде декретна відпустка, хоча якщо брати цю вікову категорію то молоді жінки рідше хворіють і підприємству не потрібно буде витрачати кошти на лікарняні. Також у молодих осіб може не бути достатньо досвіду в роботі і це може вплинути на фінанси підприємства.

Що до старшого покоління то в більш старших жінок вже є стале сімейне положення і вони можуть більш професіонально вести бухгалтерську справу підприємства.

Також навіть якщо розглядати бухгалтерію в сім‘ї. Хто завідує зазвичай фінансами? Саме жінка, вона розраховує як прожити сім‘ї на ті кошти які є прибутком родини, як розпорядитися ними правильно. Жінкам притаманне вміння економити і знаходження шляхів економії.

В давнину всі фінансові справи королівств, країн та племен вели саме чоловіки. Роботою жінок в ті часи основному було домашнє хазяйство. Але в наш час чоловіка – бухгалтера зустрінеш рідко. І не тільки тому що чоловіки більш недбалі за жінок, а й тому що чоловіки більш схильні до керівницької діяльності. Тобто якщо вже чоловік хоче працювати в бухгалтерській справі то він повинен займати посаду головного бухгалтера. Бо основною роботою головного бухгалтера є саме управління йому підлеглими. На цій посаді чоловік може досягнути успіху. Саме на цій посаді він може втілити всі свою амбіції і бажання продумувати роботу, тому що по своїй природі чоловіки є стратегами. Але якщо брати чоловіка як звичайного бухгалтера то це дуже ризиково і не надійно, бо чоловіки вітряні в них нема такого відчуття відповідальності як у жінок. Чоловікам потрібен постійний кар’єрний зріст тому вони довго не затримаються б маленькому підприємстві, нема резону наймати їх туди, тому що при напрацюванні декількох років стажу вони підуть в більшу компанію або підприємство.

А бухгалтер повинен бути сталим працівником, тому що у кожного підприємства свої секрети і тонкощі в фінансах. Саме в Україні серед чоловіків ця професія не є популярною, але в Європі, Азії та Америці можна зустріти велику кількість чоловіків бухгалтерів. Цьому може бути причиною різниця менталітетів, а також мають місце і економічні фактори достатку країни.

Також в розвинутих і великих компаніях та підприємствах можна зустріти змішані колективи жінок і чоловіків. Я вважаю це самим оптимальним варіантом, тому що у жінок і чоловіків різні погляди на бух облік. Кожна з сторін може запропонувати різні оригінальні способи рішення тих чи інших проблем. В цій ситуації погляди чоловіків та жінок доповнюють одне одного. Важливо щоб в колективі була така золота середина терпеливість жінок і аналітичний склад розуму чоловіків дадуть неймовірний успіх і результативність для підприємства.

Отже, Чоловік чи Жінка бухгалтер? Насамперед це дуже психологічне питання, тому що Чоловіки і Жінки психологічно абсолютно різні. Але я вважаю що насамперед повинен цінитися досвід і професіоналізм людини, і тут нема місця гендерному розподілу. Як чоловік так і жінка можуть бути бухгалтерами це залежить від характеру та психології людини, відношенням в колективі, відношенням до життя, баченням світу, політичним поглядам та ін.

Але після дослідження статей і коментарів в Інтернеті, я зіткнулась з більшістю що найкраще коли бухгалтер саме жінка. Навіть чоловіки так вважають. На власному досвіді вони доводять що жінки більш надійні, витривалі, скрупульозні та відповідальні. Також є прихильники чоловіків – бухгалтерів, але їх меншість вони вважають що саме з розсудливим і аналітичним розумом чоловіки кращі від жінок в бухгалтерській справі. Також чоловіки кращі від жінок тим що більш довіряють людям, а жінки вітряні і роблять свою роботу професійно але без належної уваги, бо вони думають про свою сім‘ю, дітей, та інші особисті справи. Я так не вважаю тому що правильний професіонал бухгалтерської справи розуміє різницю між особистим життям і роботою, на мою думку жінки це можуть, їм навіть це потрібно щоб відволіктись від своїх проблем, просто погрузитися в роботу. За звичай жінки які ідуть в бух справу знають на що вони йдуть. Жінки насправді вміють любити свою роботу і з великим задоволенням її виконують. У чоловіків все по іншому тому що в бухгалтерську справу вони здебільшого приходять з рекомендацій батьків і вони не завжди отримують задоволення від своєї роботи. А для чоловіка як для головного в сім‘ї дуже важлива кар’єра.

Але я вважаю що у всьому повинна бути золота середина і як чоловіки так і жінки повинні бути присутні в бухгалтерії. Хоча якщо розглядати малі підприємства які може вести один бухгалтер, то краще всього обирати на цю посаду жінок. В великих підприємствах слід вибирати змішані колективи, для того щоб була різноманітність поглядів і підходів.

Хоч деякі мої думки можуть бути досить стереотипними, але досвід доводить, що в більшості випадків саме ці штампи мають місце. Хоча можуть бути і винятки.

Отже, Чоловіки та Жінки дуже різні з усіх сторін. Та їх може об’єднувати одна професія – бухгалтера. Ця професія універсальна. А от успіхи в ній вже залежать від освіти і відношення людини, підходу до роботи.


Нас находят: чому люди вибирають професію бухгалтера, Чоловік і жінка, чому увага важлива для бухгалтера, доведення що бухгалтер жіноча професія, яку роботу виконують бухгалтера, чи популярна робота бугалтера?, чи може бути чоловік директор а жінка бухгалтер, хто краще підійде на посаду бухгалтера жінка чи чоловік?розповідь, презентація бухгалтерський облік чоловiки i жiнки, моє ідеальне місце роботи бухгалтер


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook