Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиСлушателю курсов

Чим математика відрізняється від бухгалтерії?

Чим математика відрізняється від бухгалтерії?

Багато хто каже, і нас так вчили ще з самого дитинства, що математика - це одна з самих головних наук, яку хоча б на елементарному рівні має освоїти кожна людина. Тобто кожному в житті доведеться рахувати ті самі гроші, знати елементарно числа, що таке додавання і віднімання. Іншими словами, без математики навіть важко уявити наш світ. Тому і говорять так, що ця наука – «цариця» (на якій сформовані не одна наука, на якій тримається весь світ). Також вона є однією з найдавніших, яку, напевно, досліджували найбільша кількість дослідників за весь час. Якби не було математики, не було б і інших наук, які ґрунтуються на ній. Світ фактично побудованій на ній. Куди не подивись, усе пов’язано з цією «царицею». Можна стверджувати, якби не відкриття нових і нових формул, зв’язку між цифрами, та різними сполуками, виведення того значення, яке має бути, то не було б всього, що є зараз у нашому світі. Навіть того самого комп’ютера, і створених програм, користуючись якими, я можу надрукувати зараз цей текст. Просте рахування предметів призвело до появи арифметики, якою користувались люди ще у давнину, за допомогою якої і почались відкриватись нові розділі математики, такі як геометрія, алгебра, тригонометрія і т. д., що в сукупності і являють одне ціле. Конкретне визначення цієї науки дати не можливо, тому що на ній побудовано абсолютно все, як предмети, так і дії, теорії тощо.

Ще у садочку нас вчать елементарній математиці: рахувати до десяти, додавати, віднімати (а потім уже множити та ділити). Це обов’язок кожного, знати основи цієї науки, без цього важко уявити сьогодення. Знання з математики мають надходити до нас поступово, так як в школі - по класам, тому що це одна з важких наук, яка не всім дається. В людей з математичним мисленням є певні переваги, адже вони швидше орієнтується в тому, що пов’язано з цією наукою. Завдяки цим людям, нам і відомо таке слово, як «математика». Багато професій пов’язані з нею, тобто майже усі, де є цифри, і не тільки. Вона поєднує в собі велику базу професій, наук та різних систем.

Бухгалтерія, в моєму розміні, це всі види операцій, які пов’язані з підприємством та його діяльністю. Іншими словами, це узагальнення математичних операцій, кодування, розрахунок певних поступових дій на підприємстві. Бухгалтерія пов’язана суто з грошима і їх обігом. Підприємство не може існувати саме без цих узагальнених дій. Це постійна фіксація часу, грошей (витрати, доходи, нарахування коштів), ведення обліку, аналізування фінансового стану підприємства. Також завданням бухгалтерії є постійний контроль над грошовими операціями. Все має бути чітко, копійка до копійка, гривня до гривні. Якщо навіть одна копійка буде не врахована, то через пару десятків років підприємство просто може стати банкрутом. Також завжди потрібно враховувати нові стандарти, норми, щоб також не прогоріти.

Якщо говорити, яка з наук залежить одна від одної, то очевидно, що бухгалтерія своїй появі всім завдячує математиці. Вище сказано, що саме математика - це певні операцій, числа тощо. Тобто все те, що потрібно для бухгалтерії підприємства. Також, це ще одна галузь, де людина себе може реалізувати в якості бухгалтера.

Чи потрібно знати для цього математику? Раніше, ще коли не було комп’ютерів, важко було знайти бухгалтера без вищої освіти. На підприємство брали тільки тих, хто зміг би впоратись з великим обсягом числових потоків, і їх відображенням на папері. І все так само повинно було бути чітко, копійка до копійки, навіть враховуючи те, що не було техніки, яка б порахувала це все за вас. На даний час, я вважаю, що не потрібно володіти винятковими знаннями, навіть знати вищу математику. У наш час навіть проста кравчиня, знаючи кільки програм, і вміючи користуватись комп’ютером, може спокійно брати на себе відповідальність бухгалтера. Та все ж таки, розум людини відіграє важливу роль. Той самий комп’ютер винайшла людина, а за допомогою чого? Так, за допомогою знань, скажемо в загальному, знань «математики». Тому, на мою думку, якщо підприємство хоче бути успішним, то краще наймати людину, яка справді розуміється на цьому ділі. Я не кажу, що та сама кравчиня не може бути бухгалтером, звісно може, кожна людина можна вивчити все, що хоче, аби було бажання. Але, що на рахунок мене, якщо я захочу відкривати своє підприємство, то на посаду бухгалтера буду брати ту людину, яка не тільки знає програму, що може порахувати за неї, а яка б у разі відсутності техніки, могла б мені пояснити як вираховувати, те чи інше значення.

Математика - це основа бухгалтерії. У ній може бути багато неточностей, недоврахувань, а у бухгалтерії, ще раз повторюсь, абсолютно все має бути чітко. Можна сказати на рахунок різниці між цими науками: різницю можна і не визначити, тому що, якби не було математики, то і не було б бухгалтерії. Визначення «математика» може ґрунтуватись по різному (це фактично все, що нас оточує), а бухгалтерія, в загальному, ніби ще один з багатьох підрозділів цієї науки, яка має певні операції для успішного управління та процвітання підприємства.

Тому потрібно знати дещо з математики, щоб опанувати без зайвих зусиль бухгалтерію, і бути цінним співробітником на підприємстві, яке звісно ж буде приносити прибуток.

Кабалюк Діана


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook