Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Чим відрізняється фінансовий директор від головного бухгалтера?

Чим відрізняється фінансовий директор від головного бухгалтера?

Розповсюдженою проблемою при працевлаштуванні є нерозуміння людиною своїх посадових обов’язків. Одним з таких прикладів є обов’язки головного бухгалтера і фінансового директора. Чи може таку роботу виконувати одна люди, або ці дві професії зовсім різні і їх не можливо поєднати?

Бухгалтер - це людина, яка займається майже всіма фінансовими питаннями на підприємстві (або в банку), а саме:

Головний бухгалтер виконує ті ж обов’язки, що і звичайний бухгалтер, тільки він повинен налаштовувати і контролювати весь робочий процес бухгалтерського відділу, щоб уникнути небажаних ситуацій в роботі.

Найчастіше бухгалтери - це дуже серйозні люди, які не пропускають жодної дрібниці, можуть робити сто справ одночасно, навіть коли в них немає часу. Вони завжди знають, які зміни відбулися в законодавстві, мають дуже гарну витримку і є стійкими до різних стресових ситуацій.

Тоді як фінансовий директор - це людина, яка має неординарний і творчий підхід до роботи. Його головною ціллю є допомога компанії (чи банку) в досягнені певного фінансового результату.

Найбільш розповсюдженими обов’язками фінансового директора є:

Фінансовий директор несе відповідальність за весь фінансовий результат організації. На відміну від бухгалтера, фінансовий директор бачить весь фінансовий стан підприємства. Тоді, як бухгалтер бачить все це тільки по документам.

В наш час найбільшою проблемою є високий рівень безробіття. І в зв’язку з економічним станом влаштуватися за деякими професіями стає дуже важко, бо майже всі керівники намагаються заощаджувати свої кошти і, таким чином, зводять штат своїх співробітників до мінімуму. Зважаючи на те, що функцію головного бухгалтера фінансовий директор виконувати не може, виходячи з своїх посадових обов’язків, то керівники надають перевагу головному бухгалтеру.

Також, розмір фінансового відділу і наявність фінансового директора залежать від розмірів фірми. Якщо це малий бізнес з невеликим оборотом, то досить мати хорошого бухгалтера, який і буде займатися фінансами. Виконувати функцію фінансового директора може і керівник або власник підприємства, бо він також здійснює угоди між підприємствами, володіє інформацією про весь фінансовий стан підприємства, і є найбільш зацікавленою особою в отримані підприємством прибутку, і в подальшому ефективному функціонуванні підприємства.

Отже, керівники можуть поєднувати ці дві посади, але це може бути ефективно на невеликому підприємстві. З іншого боку, людина, яка є головним бухгалтером і фінансовим директором за сумісництвом, володіє всією фінансовою інформацію підприємства і її звільнення може становити загрозу безпеці конфіденційності комерційних даних та стабільності компанії. Тому власнику слід бути в курсі фінансового становища свого підприємства.

Бурдак Віка


Нас находят: ????????? ???????? ???????????? ???????, чи може бути фінансовий директор без бухгалтера, фінансовий директор обовязки, хто вище фінансовий директор чи головний бухгалтер, чи може керівник фірми бути її бухгалтером


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook