Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чому бухгалтери не люблять сисадмінів?

Чому бухгалтери не люблять сисадмінів?

Для початку, треба взагалі розібратися «хто є хто».

Системний адміністратор (сисадмін) – це штатний працівник, який забезпечує технічний бік в роботі з комп'ютерами.

Бухгалтер - спеціаліст в області бухгалтерії.

Ці дві професії перетинаються тоді, коли бухгалтер приходить на робоче місце, а робочий комп'ютер не працює, або є якісь збої в роботі програм.

Якщо зазирнути на сайти з анекдотами, то велика їх кількість саме про ворожнечу між бухгалтерами та сисадмінами. Складається враження, що між бухгалтерами та системними адміністраторами йде справжня війна. Але достовірно ніхто не знає, звідки ж розпочалася ця ворожнеча, і чи закінчиться вона взагалі колись. Отже, можна поміркувати над тим, як все починалось, і до чого це може призвести.

Причини ненависті.

Військові дії між цими двома фронтами почалися з приходом в компанію дивної та загадкової машини - комп'ютера. А також, з появою автоматизованого обліку та правових баз.

Це зараз бухгалтер вважається творчою професією. В СРСР же робітницю обліку асоціювали з консервативною жінкою похилого віку.

Старожилам довелося вчитися буквально з нуля - освоювати всі ці кнопочки і програмки. Тоді й почалися проблеми, оскільки сисадміни в той час поголовно були ще студентами, або вчорашніми випускниками вузів. Практично кожен поважаючий себе бухгалтер радянського гарту не хотів слухати зелених комп'ютерних геніїв.

Але з часом всі зрозуміли, що від страшної машини з миготливим монітором і кнопками нікуди не дітися, тому треба з нею дружити. Однак, частину своєї неприязні бухгалтери перенесли з чудо-агрегатів на обслуговуючий їх персонал, а саме - на системних адміністраторів. Втім, останні, недовго думаючи, відповіли тим же.

Сьогодні важко сказати, хто почав війну першим. Системні адміністратори підсміюються над знавцями бухобліку, або ж навпаки. Результат один - майже кожен столичний директор може повідати історію, коли в кабінет, обганяючи один одного, біжать скаржитися головний бухгалтер і системний адміністратор.

Психологія сисадміна.

Наприклад, завис сервер. А хто винен? Природно, сисадмін. «Ми ж йому гроші платимо за те, щоб все працювало!» - обурюється бухгалтер. А ось системному адміністратору недовго і інфаркт отримати, пояснюючи в десятий раз за день, що таке «логін і пароль», і навіщо вони потрібні. На думку сисадмінів, всі бухгалтери не хочуть вчитися нічому новому. Проте, їх візаві з ними не згодні. Працівники обліку не проти отримувати додаткові порції знань, але банальний брак часу призводить до прогалин в комп'ютерних справах.

Інший варіант зіткнень (на що скаржаться сисадміни) - відключення CAPS LOCK, або зміна розкладки клавіатури. Бухгалтер в жаху, адже комп'ютер вже 30-й раз поспіль не пускає його в програму. Здавалося б, дрібниця, але сисадміну не до сміху, коли у відділ обліку доводиться бігати кожні півгодини.

Довірити всі свої проблеми сисадмін міг тільки перевіреному другу - комп'ютеру. Тут-то і виникли у Всесвітній павутині спеціалізовані форуми, на яких IT - спеціалісти виливали душу. Таких історій в Інтернеті можна знайти безліч, вистачить на чотири томи «Війни і миру».

Але бухгалтери в боргу не залишилися. Не минуло й пари років, як в інтернеті зародилися бухгалтерські форуми.

Психологія бухгалтера.

Наздогнала заслужена кара і системних адміністраторів. Тепер вже вони стали героями веселих історій. Про розумові здібності програмістів, системних адміністраторів взагалі безліч анекдотів.

Також цікаві поради, які дають одні бухгалтери іншим. Наприклад, якщо ви не в курсі, які проводки потрібно зробити в програмі, то радять сміливо звертатись до сисадміна - він їх всі знає напам'ять. Знаючі тонкощі тортур рахівники радять наступне. Ніколи нічого не формулюйте точно. Наприклад, якщо вам треба заповнити довідник «субконто», то просто говоріть: «У мене рахунок не заповнюється». Але ні в якому разі не розголошуйте, в якому саме документі виникла помилка. IT - спеціаліст отримує величезне задоволення, розгадуючи такі шаради.

Дивно, але ці два війська іноді можуть уживатися один з одним. Ідеальний варіант мирного співіснування - бухгалтер в курсі останніх версій «Doom» (комп'ютерної гри), а програміст напам'ять знає всі проводки.

Тобто кожен в курсі інтересів іншого.

Постійні оновлення бухгалтерських програм вимагають весь час підвищувати кваліфікацію. Часу немає, сил - теж.

Висновок може бути лише один – це знаходження компромісу. Адже всі ми люди, і не варто витрачати життя на безглузді сварки та з’ясування, хто головний в цій «сім’ї».

Кудінова Дар'я


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook