Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиФакты о бухгалтерах

Чому бухгалтери "сірі миші"?

Чому бухгалтери

В наші дні професія бухгалтера є досить поширеною та важливо. Адже кожне підприємство має такого спеціаліста. Обов’язків у бухгалтера досить багато. Кожного дня він має справу з фінансовими документами. Проте, коли молоді люди обирають собі майбутню спеціальність, професія бухгалтера їх не дуже приваблює.

Протягом життя у нас формуються певні стереотипи. Більшість вважає, що бухгалтери це жінки, які займаються однотипною і не цікавою роботою, яка не має ні грама творчості. Таку професію зазвичай обирають колишні відмінники, які звикли постійно працювати, весь час сидіти над домашніми завданнями і нічого, окрім уроків, їх не цікавило. У таких учнів мало друзів у школі, над ними сміються та знущаються, що робить їх ще більш замкнутими в собі. Через це їм важко реалізувати свій потенціал в майбутньому. Присутній страх бути знову ображеним, вони бояться сказати зайвого, тому постійно мовчать «як миші» і тихо виконують поставлені перед ними завдання.

А який зовнішній вигляд мають «типові відмінники»? Якщо дивитись з далеку, то з початку можна навіть не помітити. Але якщо уважно вдивитись, то можна побачити таку «сіру пляму». Це дівчина, у якої зв’язане в клубок волосся або ж заплетена коса. На її обличчі повністю відсутній макіяж, вона носить окуляри, а коли посміхається стають помітними брекети. Одягнена в сірий светр, або ж в строгу класичну блузу, чорну, нижче коліна спідницю та туфлі на товстій підошві, негарні, але надійні, які можна носити не один рік. В руках вона постійно тримає книжки, які читає всюди, де б не була: на перерві, в автобусі чи в черзі. Складається таке враження, що вона живе в іншому світі. У світі книжок, цифр та розрахунків.

Єдине джерело синдрому «сірої миші» виявити важко. Можливо якби не проблеми в школі, відсутність друзів, постійні знущання, то доля таких особистостей склалася б зовсім по іншому. Причиною також можуть бути батьки, які досить строго відносяться до своїх дітей. Кожен батько чи мати бажає для своєї дитини тільки найкращого, тому обмежує її багато в чому, аби вберегти від помилок. Але ці рамки іноді досить вузькі, що змушує дітей замикатися в собі, як роблять одні, які мають слабший характер. А інші, більш активні, не хочуть підкорюватися правилам і стають хуліганами. Навіть не знаю, який із цих варіантів гірший.

Замкнену в собі людину важко зрозуміти. Вона завжди має однаковий вираз обличчя. Ти говориш з нею і не розумієш, який у неї настрій: веселий чи сумний. Дуже важко тримати емоції постійно в собі. Кожній людині потрібне спілкування не з книжкою, а з живою людиною, яка може тебе вислухати і підтримати. Вчитися на відмінно це добре, але ж всьому треба знати міру. Іноді треба порушувати якість правила, робити речі, які ти ніколи не робив, подорожувати. Треба відчувати який адреналін, енергію, бо це і є життя. Кажуть, що з подорожі людина ніколи не повертається такою, якою вона була. Можливо це так! Ми ніколи не дізнаємось правди, якщо не спробуємо.

Можна робити висновок, що такі діти обирають професію бухгалтера тому, що її можна назвати стабільною. Людина, яка протягом життя постійно поводить себе однаково боїться змін, тому прагне стабільності. Ця стабільність їх робить ніби більш захищеними. Вони мають свій робочий стіл, рідше власний офіс, і це їхня маленька територія, де вони роблять свою роботу. Кожного дня одне і те ж, те саме робоче місце, комп’ютер, папірці з записами, калькулятор. І так постійно. Вони гарантовано отримують свою заробітну плату і не треба ніяких змін, бо і так все влаштовує. А раптом, якщо щось почати змінювати, положення стане гірше, заплата буде меншою? Більшість не використовує свій потенціал та можливості на повну тому, що бояться потерпіти поразку. Через це і не роблять ніяких спроб змінюватись.

Зазвичай керівників компаній влаштовують такі робітники. Вони ніколи не просять підвищити платню, поставити кращий комп’ютер тощо. До того ж їх можна завантажувати додатковою роботою, за яку вони не отримають додаткового заробітку. Це трудяги, які ніколи ні в чому не відмовлять через свій страх.

Я погоджуюсь з тим, що робота бухгалтера потребує багато уваги та зосередженості. У розрахунках важлива кожна дрібниця і деталь. Тому доводиться по декілька разів все детально перевіряти.

На діловій нараді зовнішній вигляд бухгалтера повинен бути в офісно-діловому стилі. Якщо ж бухгалтер прийде на такий захід в короткій спідниці, на височенних підборах та в прозорій блузі це викличе у партнерів недовіру й несерйозність намірів компанії. Треба мати строгий, але водночас впевнений вигляд, чого часто не мають «сірі миші».

Впевненість може проявлятись в одязі, погляді, поведінці чи під час розмови. Бухгалтер повинен чітко доповідати про свою діяльність, про фінансовий стан фірми, бути впевненим у своїх словах, що вони правдиві, а фінансові звіти не мають помилок. Якщо партнери побачать невпевнений вигляд такого роду спеціаліста, вони будуть сумніватись в тому чи варто працювати з цією компанією та вкласти в неї гроші. Коли фірма успішна, бухгалтер впевнений в цьому, спираючись на складені ним документи.

І так, впевненість починається з харизми. Перше завдання «сірих мишей» - це повірити в свої сили, знання, а найголовніше – в себе. Якщо Ви будете подобатися собі, сподобаєтесь і іншим. Необхідно підвищувати самооцінку. Також треба поставити перед собою конкретні завдання та цілі, і кожного дня робити крок їм на зустріч. Пам’ятайте, що кожен день має велике значення. Кожного дня можна вдосконалюватися та вдосконалювати світ.

Не треба порівнювати себе з кимось. Так можливо хтось інший гарніший, успішніший, розумніший. Завжди знайдеться хтось кращий, якщо сильно зосереджувати на цьому увагу. Треба дивитись тільки на себе і вірить тільки в свої сили. Кожна людина особлива, яка може зробити може не найкраще, але по-своєму добре. Ви особистість, у якої є власна думка та погляди на життя, які мають право на існування.

Інший крок – це вдосконалення зовнішнього вигляду. «Сірі миші» часто роблять помилки, коли вирішують кардинально змінити свою зовнішність: роблять дуже яскравий макіяж та обирають вульгарний одяг. Це має безглуздий вигляд та викликає сміх в оточуючих. Така реакція змушує «мишок» ще більше замкнутись в собі і ніколи більше не експериментувати. Адже при створенні нового образу важливо «не передати куті меду». З косметикою теж треба бути обережним. Макіяж повинен підкреслювати природню красу, а не робити жінку вульгарною.

Потрібно вдало підібрати стиль одягу, який зможе підкреслити фігуру, та колір, який буде пасувати. Треба обирати спокійні кольори: синій, коричневий, сірий. Проте можна комбінувати одяг використовуючи різні відтінки цих кольорів, тоді образ буде цікавий і привабливий. Не слід використовувати дуже яскраві кольори, такі як, рожевий, жовтий, зелений тощо. Таким способом можна привернути до себе уваги, але це буде відволікати від роботи, що не бажано, особливо на такій посаді.

Звичайно таких порад може бути безліч, але треба починати з маленького. Не треба боятись змінюватись, лише таким способом можна досягнути мрії. Найцінніше – це досвід. Який би він не був: добрий, успішний чи навпаки невдалий. Головним завдання є його проаналізувати та рухатись вперед, працюючи та виправляючи помилки. Якщо Ви отримали посаду бухгалтера це вже великий успіх. Вам довірили «серце» фірми: всі фінансові звіти, рахунки, контроль за веденням касових операцій тощо. Також помітили, що ви досить розумні, освічені, відповідальні та порядні. Отже, треба пишатися собою, але ніколи не зупинятись на досягнутому.

Коли людина починає якусь справу і відразу не бачить явних результатів, засмучується та перестає працювати над проблемою. Це дуже велика помилка багатьох. Так швидко нічого не може змінитися. Треба пам’ятати, що все потребує певного часу та певних зусиль. Іноді доводиться докласти надзусиль, але результат не забариться. Звичка постійного вдосконалення важливий елемент кожної успішної людини. Тільки так можна проявити та показати свої таланти і знання. Тільки якщо працювати, керівники помітять Ваш потенціал і, можливо, вже через зовсім короткий час, керувати будете Ви!

Савченко А.О.


Нас находят: зовнішній вигляд бухгалтера, робота бухгалтера кожного дня


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook