Реструктуризація боргу - як спосіб вирішення проблеми
Систематичні виплати - найбільш надійний спосіб оплати по кредитних платежах. Позичальник, який бере гроші у банку або МФО в борг завжди сподівається вчасно повернути всю суму з відсотками. Правда бувають ситуації, коли не завжди все відбувається так, як це планувалося спочатку. В цьому випадку, одним з питань вирішення проблеми є реструктуризація боргу по кредиту.
Реструктуризація кредиту Україна - це процес, розрахований на позичальників, які довгий час не виплачували борг за позикою, але поки не збираються відмовлятися від виплати по заборгованості. Форму реструктуризації боргу може запропонувати банк, якщо позичальник брав у борг велику суму заставного кредиту.
Реструктуризувати борг кредитор може по-різному. Форма оплати залежить від того, як ви домовитеся з МФО або банком. Завдання реструктуризації - дозволити вам оплачувати суму, яку ви здатні вносити за графіком платежів.
На жаль, для боржника жодна з умов не може бути вигідним. При будь-якій її формі банк знову залишається у виграші. В юридичній практиці, позичальник все одно виплачує відсотки банку, але по-іншому.
Види реструктуризації боргу
Наведемо кілька прикладів коли клієнт прострочив кредит, а банк (реструктуризація) робить йому кілька пропозицій по оплаті заборгованості.
Продовження термінів виплати. Банк зменшує відсоток по виплаті, але продовжує термін кредитування. Даний процес називається пролонгацією. За цей час клієнт виплачує кредит довше і в кінцевому підсумку виплачує більший відсоток, ніж це було при первісному реченні.
Кредитні канікули. Клієнт банку або МФО оплачує тільки набігають відсотки. Саме ж тіло кредиту він не гасить. Так можна виплачувати відсотки до нескінченності, що не погашаючи основну суму.
Ще один варіант. Ви брали в борг суму 800 доларів. Банк вам прощає з них 500 доларів, і дає можливість вам виплачувати кредит з тіла 300 доларів. Ті 300 доларів, які ви не платили протягом року підсумовують, а потім їх додають в тіло кредиту. Таким чином, у вас збільшується саме тіло і, відповідно, загальна виплата по кредиту.
Це далеко не єдині варіанти оплати. Все залежить від того, що вам запропонує ваш кредитор.
- Яким боржникам вигідна реструктуризація?
- Реструктуризація, як процес вирішення проблеми вигідний боржникам в двох випадках:
- Якщо ви не можете виплачувати кредит по раніше графіку;
- Якщо прострочення заборгованості - 1-3 місяці.
Тоді ви, звертаєтеся в банк, пишіть заяву на ім'я кредитора. Хоча пам'ятайте про те, що як процес реструктуризація для вас залишається невигідною.
Якщо ви дуже давно не платили кредит, то реструктуризація вам безглузда і невигідна. Єдине, якщо ви домовилися з кредитором, що банк вам простить половину великої заборгованості, наприклад, якщо у вас борг 100 тисяч гривень. Якщо банк вам прощає 50 тисяч гривень. Ці 50 тисяч гривень ви виплачуєте за методом реструктуризації. Тобто 25 тисяч гривень оплачуєте одноразовим платежем, а 25 тисяч залишається тілом для виплат кредиту протягом певного періоду часу.
Ще один варіант - це дисконт. Оптимальний варіант для тих, хто давно не виплачував кредит.
Якщо ви перестали виплачувати кредит, а ваша прострочення по виплатах досягла півроку, рік або два, а потім у вас з'явилася можливість оплатити його, тоді можна домовитися з банком на вигідних умовах. Дисконт визначається банком шляхом переговорів. В результаті банк може пробачити вам від 10 до 60% суми заборгованості. Все залежить від наполегливості боржника і економічної ситуації з кредитором. Правда, залишок суми потрібно виплатити єдиним платежем, тоді банк знімає з вас будь-які претензії. Використовувати таку пропозицію або відмовитися від нього особисто справа кожного боржника.
Чим наполегливіше ви будете, тим швидше банк погодитися на висунуті вами умови. Головне 0 не піддавайтеся, якщо вас намагаються залякати. Рішуче стійте на своєму, тоді вам вдасться вигідно вирішити складне питання.
Такі домовленості ви можете здійснювати самостійно або за допомогою юридичної фахівця.
Другие материалы по теме:
борг, відсотки, виплати, дозволити, оплати, відсоток, платеж, спосіб, термін, клієнт, умови, банк, гроші, форма, проблеми, кредит, процес, завдання, наприклад, приклад, час
Статьи из раздела: Бухгалтеру
Другие статьи по теме:
Чому не варто боятись споживчих кредитів?
Як грати у відеопокер: Опануйте гру за допомогою цих порад
Мы на Facebook