Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Що нового в програмі «1С: Бухгалтерія 8» для України?

Що нового в програмі «1С: Бухгалтерія 8» для України?

«1С: Бухгалтерія 8» для України на підприємствах використовується для полегшення введення бухгалтерського обліку. Програма важлива також при підготовці звітності, яка є обов’язковою на будь-якому комерційному підприємстві, що надає послуги, або виготовляє певні товари, і при оптовій та роздрібній торгівлі тощо.

Це серйозна економічна програма для розв’язку всіх проблем, які стоять перед кожним бухгалтером. Дана платформа підходить у двох випадках: коли бухгалтерія на певній організації повністю виконує весь облік на ньому (тобто сюди ж включаються такі операції, як облік продажу та купівлі), або коли 1С потрібна тільки для введення бухгалтерського обліку, а задачі інших відділів (відділу продажу, купівлі) вирішуються іншими спеціалізованими системами.

Бухгалтерський облік в даній програмі введеться у відповідності до дійсного законодавства України. В програмі використовуються план рахунків бухгалтерського обліку.

Програма існує у двох версіях - професійній та базовій. Ці дві версії мають між собою певні відмінності, та мають різні нові набори функцій. Також, для навчання роботі з програмою існує навчальна версія, яка є найдешевшою, адже вона призначена тільки для освоєння програми. Можна сказати, що це лише навчальний матеріал по роботі з програмою, адже це книжка та диск. У книжці є опис всіх функцій програми, всіх можливостей, та легкий матеріал для швидкого навчання в програмі. На диску є навчальна версія програми. У цій навчальній програмі існує багато обмежень в роботі.

З’явилось дещо нове у веденні обліку по відношенню до старішої версії. Використовується єдиний план рахунків для проведення бухгалтерського обліку та податкового обліку. Додано багато нових налаштувань облікової політики організації, тому що в 2011 році відбулися деякі зміни в законодавстві України.

Професійна версія «1С: Бухгалтерія 8» дає можливість вести бухгалтерсько-податковий облік діяльності декількох організацій. В базовій версії по кожному підприємству облік введеться в окремій базі, а в професійній версії наявна можливість того, щоб в одній загальній базі ввівся облік всіх підприємств, включаючи приватних підприємців. При такому варіанті можна використовувати багато спільних даних для декількох підприємств (наприклад, списки постачальників, покупців, партнерів, товарів, співробітників фірми, місця складів тощо). Але при цьому вся звітність по різним підприємствах готується окремо.

Ще однією новинкою програми у всіх версіях є багато нових сервісних інструментів, які значно полегшують роботу користувачів у програмі. Це оновлені поради користувачам, які дуже допомагають при самостійному вивчення та освоєнні програми, складанні звітів, оформленні документів, та інших операцій. Можливість роботи з електронною поштою, повний пошук по даним бази. Монітор бухгалтера – дуже зручно надає потрібну інформацію по залишкам по рахункам та касі, по заборгованості (кредиторській та дебіторській), перевіряє та аналізує введені дані у відповідності до законодавства України, що допомагає швидко віднайти помилки при введені даних, та надає підказки щодо того, чому дані були введені не правильно, надає рекомендації як можна усунути помилки. З’явився сервіс, що дозволяє імпортувати валютні курси з всесвітньої мережі. Також є автоматична перевірка наявності та оновлення програми через всесвітню мережу. Панель функцій дозволяє зручно та швидко виконувати щоденні задачі. Представлені схеми роботи, що дає можливість бачити послідовність роботи, яку потрібно виконувати.

З впевненістю можна сказати, що професійна версія 1С 8 має більший ряд новинок, ніж базова версія. В професійній версіє у одній інформаційній базі може працювати багато користувачів, а у базовій версії - лише один користувач.

Проте, у двох версіях є також дуже багато новинок, які покращують та полегшують роботу в програмі. Наприклад, повністю реалізований механізм обліку грошових, безготівкових коштів. Підтримується ввід і друк різних видів доручень, касових ордерів (прибуткових і видаткових). Автоматизовано відбуваються операції розрахунку (з постачальниками товарів чи послуг, робітниками, покупцями), покупка і продаж валюти тощо. Сума кожного рахунку автоматично ділиться на аванс і суму до оплати. Розрахунки, як і з постачальниками, так і покупцями, можна вести у національній валюті та іноземній. Спосіб ведення розрахунку здійснюється автоматично за умовами вказаними в договорі. Для основних засобів автоматично відбуваються також такі операції як нарахування амортизації, списання, модернізація, інвентаризація, прийняття до обліку тощо. Можна застосовувати графіки нарахування амортизації для основних засобів, які використовуються сезонно.

В 1С 8 для України ведеться облік руху персоналу, облік робітників, які працюють постійно, чи за сумісництвом, забезпечується формування типових форм за трудовим законодавством. Тобто повністю автоматизована робота з працівниками: нарахування заробітної плати працівникам по окладу, розрахунок за законодавством України податків та внесків з заробітної плати робітників підприємства. При розрахунку вище вказаних даних автоматично беруться до уваги дані про працівників (наприклад, про інвалідів, осіб з яких не стягується податок, пенсіонерів тощо).

Операції по закриттю місяця мають дуже складні розрахунки. Помічник закриття місяця визначає та проводить всі обов’язкові операції по закриттю місяця, виявляє та усуває помилки, які заважали закрити місяць, формує всі необхідні звіти по закінченню всіх операцій. На відміну від старої версії 1С, де всі ці операції виконувались самостійно бухгалтером, тут ще й додатково проводиться контроль за тим, як ці операції проходять.

Ще однією корисною функцією є підтримка багатьох схем оподаткування, відповідно до діючого законодавства. Здійснюється одна класифікації активів, доходів і видатків. Автоматично формується податкова декларація для податку на прибуток. Всі операції по оподаткуванню проводяться відповідно до Податкового кодексу України.

Отже, 1С 8 для України існує в базовій, професійній, навчальній версіях. Найбільше нових функцій має професійна версія. Ця програма на 100% адаптована до діючого законодавства України. Вона забезпечена всіма необхідними інструментами для полегшення роботи бухгалтерів.

Головні новинки, які були введені в 1С 8 для України:

Нова версія програми вмістила в себе все необхідне для бездоганної роботи бухгалтерів на підприємствах.

Версія 1С 8 функціонує з 2011 (тобто 4 роки на масовому ринку продажів). За ці роки змінилось 3 редакції програми. Були враховані та виправлені всі недоліки та помилки. Ця програма успішно функціонує на підприємствах з різними об’ємами виробництва, з кожним роком все більше підвищує швидкість та ефективність роботи бухгалтерів, тому що з кожним роком з’являються все нові функції та можливості.

Горечко А. О.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook