Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Що таке “Uptime” і “з чим його їдять”?

Що таке “Uptime” і “з чим його їдять”?

Взагалі розпочну з того, що сьогодні кожне, поважаюче себе, підприємство має свій власний сайт. І часто ми можемо спостерігати, що необхідний нам сайт з певних причин є тимчасово недоступний. Причиною є не халатність цього підприємства, а хостинг, на сервері якого ми розмістили нашу інформацію. Якість і вартість хостинга вимірюється його аптаймом. Сьогодні можна впевнено стверджувати, що аптайм є головним критерієм за яким можна судити про те, наскільки якісно функціонує хостинг. Саме на цей параметр слід завжди звертати свою увагу!

Тепер розглянемо, що ж таке взагалі “Аптайм”? Від анлійського слова “Uptime” – це час безперебійної роботи певної обчислювальної системи та її частин. Визначається він з точного моменту завантаження та до певного моменту припинення роботи. Це може бути: зависання, виключення, перезавантаження, тобто певні збої системи на сервері. На випадок, якщо система все ще працює на даний момент, аптайм можна рахувати з моменту завантаження до поточного часу.

Окрім даного визначення (час безперебійної роботи), термін “аптайм” інколи означає середній час роботи сервера і вимірюється у відсотках від загального часу. У цьому значенні протилежним “аптайму” є “дайунтайм”. Від англійського слова – це час, коли сервер не працює, тобто час недоступний для користувача. У більшості випадків, це вина хостинг-компаній.

Тепер ми повернулися до головного питання: “Як правильно вибрати хостинг для нашого сайту?”. Для зручності в середовищі сайтобудівників і хостингів вироблена відсоткова шкала, по якій завжди можна визначити час аптайма того чи іншого сайту. В ідеальному розкладі, аптайм сервера повинен становити 100%, але, виявляється, що навіть такі монстри, як Yahoo, Microsoft і Google не в змозі забезпечити 100% доступність своїх порталів.

Однак же показник 99.9% (і навіть вище) є досить реальним для поважаючого себе хостинга. І, чесно кажучи, нехай вас не бентежать такі дріб'язкові перепади в відсотковому співвідношенні - повірте, це дуже важливо. І про це ми я зараз розповім. Взагалі, щодо відсоткової шкали, то 99% аптайму відповідає приблизно 15-хвилинний даунтайм в день, або ж 8 годин на місяць, коли сайт не працює, 99,9% - 50 хвилинам в місяць, 99,99% - це 50 хвилин в рік, або ж 4 хвилини на місяць – вважається одним з найкращих результатів.

Також, слід пам'ятати, що якщо аптайм хостингу нижче ніж 98%, то розміщувати свій сайт в такому місці, категорично неприпустимо з однієї простої причини - ви не зможете нічого досягти в плані пошукової оптимізації.

Проілюструємо це на прикладі: Припустимо, Ви хочете зайти на який-небудь сайт, але, замість цього бачите напис "Request timed out. Please, try again later". В принципі, в цьому немає нічого страшного - сайт тимчасово недоступний і ми можемо зайти на нього пізніше. Але, якщо ж на цьому сайті у Вас розміщена якась важлива інформація і її необхідно отримати прямо цю ж хвилину – це вже становить серйозну проблему. Проте, все це квіточки, порівняно з тим, що в реалі загрожує сайту з вини хостинга з боку пошукових машин. Ситуація, коли сайт абсолютно недоступний протягом 20-25 хвилин може обернутися пониженням в ранжируванні по вагомим ключовими словами!

Отже, якщо ви дійсно хочете досягти успіху в просуванні свого продукту, то обов'язково слід найдрібнішим чином дізнатися про те, наскільки добре себе зарекомендував обраний вами хостинг в плані аптайма.

Романець Марія


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook