Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиРуководителю

Структура та зразок позовної заяви

Структура та зразок позовної заяви

Зразок позовної заяви

 

Більша частина населення стикається з судами лише у побутових, дрібних справах. З такими справами майже кожен здатен впоратися самостійно, головне вивчити законодавство і відповідально підійти до підготовки документів. Якщо ви далекі від юриспруденції і вам довелося звернутися до суду задля захисту свої прав, то вам неодмінно знадобиться інформація про те, як правильно скласти позовну заяву.

Нижче наведена класична структура позовної заяви і вона виглядає наступним чином:

1. Найменування суду, у який заява подається – розміщується в верхній правій частині аркушу.

2. Повне Ім’я позивача (Прізвище, Ім’я по батькові), або назва підприємства (для юр. осіб), адреса, номер телефону, а також, якщо це потрібно, ідентифікаційні коди юр. особи (суб'єкта господарської діяльності).

3. Нижче записуються дані відповідача чи відповідачів, та розміщуються аналогічно пункту 2.

4. Вказуться ціна позову, якщо він її має.

Всі ці дані пишуться у верхній правій частині аркушу під повною назвою суду. Таким чином виходить «шапка» вашої позовної заяви.

5. Під шапкою по центру аркушу пишеться: «ПОЗОВНА ЗАЯВА», нижче вказується про що. Наприклад:

«ПОЗОВНА ЗАЯВА»

про поділ спільно-нажитого майна подружжя

6. Далі позивач викладає сутність (зміст) своїх позовних вимог. У випадку, коли відповідачів у позові декілька, треба викласти зміст вимог до кожного з них. Викладає обставини, що є підґрунтям (основою) позовних вимог, та докази, які є підтвердженням позову;

7. Якщо потрібно, вказується розрахунок сум, які будуть оспорюватися чи стягуватися (обов’язково з обґрунтуванням). А також законодавчі нормативні акти, на підставі яких подається позов (вказуються статті та назви законів).

8. Після слова «Прошу», потрібно по пунктам розписати суть ваших вимог.

9. Зазначається перелік документів та усіх інших доказів, що подаються разом із заявою.

9. Ставиться дата подання позову, прізвище і ініціали позивача чи законного представника, та підпис.

Зразок позовної заяви

Зразок позовної заяви про розірвання шлюбу:

Треба зауважити, що крім зазначених вище даних, у заяві можуть зазначатися і інші відомості, у тому випадку, коли вони необхідні. Крім того, окремі пункти заяви можуть відрізнятися від пунктів інших позовних заяв. Це залежить від багатьох обставин, тому, для кожного типу позовної заяви існує свій зразок. Потрібний зразок ви зможете знайти на стенді у приміщенні суду, до якого будете подавати заяву, або на офіційному сайті Судова влада України. Але все ж таки, ми б рекомендували звертатися за допомогою до юристів, більше інформації ви можете знайти на http://pozovna.in.ua/.


Нас находят: позовна заява, касаційна скарга зразок, форма позовної заяви, позовна заява структура, зразок позовна заява, заява до суду, струкутура позову


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook