Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиБухгалтеру

Військовий збір

Військовий збір

Сьогодні, кожен з нас переживає тяжкі часи для України. За цих умов у свідомих людей зародився неабиякий патріотизм. Кожен патріот своєї держави допомагає Українській армії (надає фінансову або гуманітарну допомогу). І щоб кожна людина (фізична особа) не була осторонь цієї проблеми, парламент ухвалив рішення до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» від 31.07.2014 р. № 1621-V.

Цей податок буде тимчасовим: до 1 січня 2015 року. Ставка військового збору становить 1,5% з доходів фізичних осіб. Стягатиметься війковий збір із заробітної плати. Якщо це компенсаційні, або інші заохочувальні виплати, або винагороди — це також повинно бути оподаткованим. Навіть, якщо ти виграв в лотерею (державна вона, чи ні), то повинен сплатити податок.

Міністерство фінансів підрахувало, що при введенні військового збору для забезпечення фінансування військової оборони накопичимо близько 3 мільярдів гривень.

В бухгалтера постає питання, як відобразити військовий збір в бухгалтерії. Так, як цей податок був введений несподівано, то окремого рахунку в плані рахунку немає. Виходячи з цього, він буде на рахунку 642 «Розрахунки за обов'язковими платежами».

В нашій країні дуже полюбляють ухилятись від податків. На мою думку, ухилятись від цього податку аморально. Тому, передбачена відповідальність за не сплату, не нарахування військового збору. Це тягне накладання штрафу в розмірі 25%. Якщо ухиляння від податку буде здійснена повторно протягом 1095 днів, то потрібно буде сплатити штраф в розмірі 50%, а якщо в третє - і більше 75% штрафу. Якби у мене була можливість, то я б запропонувала більш тяжке покарання, наприклад, відправлення на передову.

Я патріот своєї країни і вважаю цей податок доцільним. Також, сподіваюсь, що він піде не в кинені чиновників, а наші хлопці будуть тепло одягнуті і екіпіровані.

Слава Україні!!!

Скидан Аліна


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook