Меню


Курсы СтимулСправочникСтатьиНа досуге

Землетруси в Україні: як підготуватись до загроз

Землетруси в Україні: як підготуватись до загроз

Коли і де може статись землетрус

Що робити під час землетрусу

 

Україна не належить до регіонів зі схильністю до землетрусів. Але періодично мешканці західних та південних регіонів країни можуть відчувати поштовхи від сейсмічно активних зон, які знаходяться в сусідніх країнах. Тож не можна сказати, що в Україні повністю виключена можливість землетрусів.

Коли і де може статись землетрус

На жаль, достеменно прогнозувати землетрус та його силу неможливо. Він може статись будь-якої миті, коли люди на роботі, вдома, грають в ельслотс чи гуляють в парку. Звичайно існують деякі прогнози, які базуються на статистичних даних про попередні сейсмічні активності у певних регіонах. Проте це лише загальні прогнози й не дають точних дат чи параметрів для конкретних подій. Краще розуміти, чи знаходиться поруч небезпечний регіон, до яких належить:

Ці регіони, крім Зони Вранча, мають досить низький рівень активності порівняно з іншими сейсмічно активними зонами у світі, але все ж є потенційно небезпечними.

Що робити під час землетрусу

Інтенсивність землетрусів вимірюють за 12-бальною сейсмічною шкалою, поділяючи на:

Більшість будинків розраховані на те, щоб витримати сильні поштовхи. Але на верхніх поверхах (вище 5-го) вже будуть суттєво відчуватись навіть поштовхи в 4 бали. Саме тому в сейсмічно небезпечних регіонах більшість домівок мають максимум 5 поверхів.

При землетрусі достатньої сили можуть падати меблі, люстри, речі з полиць, вилітати шибки з вікон, тріскатися стіни та навіть руйнуватися будівлі. Але убезпечити себе під час лиха можна. Якщо ви знаходитесь:

Якщо ви вище 4 поверху, часу на те, щоб вийти з будівлі, може не вистачити. Тож краще сховатися під міцними меблями: столом, диваном, ліжком, щоб уникнути травм від падіння люстр чи уламків будинку.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook