Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПеревірки і контроль

Бухгалтеру /
Перевірки і контроль

Оглавление

Чи мають право фінінспектори перевіряти документи за період, не визначений у програмі ревізії

В установі проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2013 по 30.06.2014. Під час її проведення фінансові інспектори вимагали надання для ревізії документів за 2012 рік. Чи правомірними були їхні вимоги?

 

В установі проведена планова ревізія фінансово-господарської діяльності за період з 01.01.2013 по 30.06.2014. Під час її проведення фінансові інспектори вимагали надання для ревізії документів за 2012 рік. Чи правомірними були їхні вимоги?

Так, їхні вимоги — правомірні. І ось чому.

Відповідно до частини другої статті 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 № 2939-XII (далі — Закон № 2939) державний фінансовий контроль забезпечується органом державного фінансового контролю через проведення державного фінансового аудиту, перевірки державних закупівель та інспектування.

Інспектування здійснюється у формі ревізії та полягає у документальній та фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності об’єкта контролю.

Орган державного фінансового контролю має право перевіряти, зокрема, грошові та бухгалтерські документи , звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей (п. 1 ст. 10 Закону № 2939).

Як установлено абзацом четвертим пункту 16 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550, для підтвердження результатів фактичної перевірки та фактів, що стосуються періоду, який підлягає ревізії, посадові особи органу державного фінансового контролю можуть перевіряти документи об’єкта контролю і за інші періоди його фінансово-господарської діяльності.

Наприклад, при ревізії з питань оплати праці працівників, а саме нарахування та проведення виплат заробітної плати за час відпустки, потрібно перевіряти документи й іншого періоду. Адже обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться, виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплати компенсації за невикористані відпустки (абз. 1 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100).


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook