Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Чи проводити процедуру закупівлі на суму додатково виділених коштів

Бюджетна установа на початку року провела закупівлю товарів відповідно до тимчасового кошторису на суму 90 тис. грн. Після затвердження кошторису на закупівлю таких же товарів виділено ще 80 тис. грн. Враховуючи, що загальна сума на рік становить 170 тис грн., чи потрібно проводити процедуру закупівлі на суму додатково виділених коштів?

 

Бюджетна установа на початку року провела закупівлю товарів відповідно до тимчасового кошторису на суму 90 тис. грн. Після затвердження кошторису на закупівлю таких же товарів виділено ще 80 тис. грн. Враховуючи, що загальна сума на рік становить 170 тис грн., чи потрібно проводити процедуру закупівлі на суму додатково виділених коштів?

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) закупівлю здійснюють відповідно до річного плану. Відповідно до Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель , затвердженої наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922, в річному плані закупівель вказується очікувана вартість предмета закупівлі. При цьому Законом про закупівлі не встановлено обов’язку складати та затверджувати річний план закупівель на підставі кошторису (тимчасового кошторису), фінансового плану ( плану асигнувань , плану використання бюджетних (державних) коштів) (див. роз’яснення Мінекономрозвитку від 17.11.2011 № 3302-25/14028-08).

Однак потрібно враховувати, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Державної казначейської служби України (ч. 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України).

Пунктом 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, визначено, що у разі коли бюджетний розпис на наступний рік не затверджено в установлений законодавством термін, в обов’язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період тимчасові індивідуальні кошториси (з довідками про зміни до них у разі їх внесення), а вищі навчальні заклади та наукові установи також тимчасові індивідуальні плани використання бюджетних коштів і тимчасові індивідуальні помісячні плани використання бюджетних коштів, які затверджуються їх керівниками.

Під час складання на наступний рік розписів відповідних бюджетів, кошторисів, планів асигнувань загального фонду бюджету, планів надання кредитів із загального фонду бюджету та із спеціального фонду, планів використання бюджетних коштів (крім планів використання бюджетних коштів одержувачів) і помісячних планів використання бюджетних коштів враховуються обсяги здійснених видатків і наданих кредитів з бюджету згідно з тимчасовими розписами відповідних бюджетів та тимчасовими кошторисами, тимчасовими планами використання бюджетних коштів і тимчасовими помісячними планами використання бюджетних коштів.

Тож комітет конкурсних торгів установи, складаючи річний план закупівель, може виходити з обсягів видатків, запланованих тимчасовим кошторисом установи. Якщо вартість предмета закупівлі не перевищує сум, визначених частиною першою статті 2 Закону про закупівлі, комітет за конкурсних торгів приймає рішення проводити закупівлю без проведення конкурсних процедур.

Коли ж установі посеред року було доведено обсяги видатків на той же предмет закупівлі для затвердження кошторису на поточний рік, то в результаті було виділено додаткові кошти, які установа не могла об’єктивно передбачити на початку року, затверджуючи тимчасовий кошторис. Однак такий факт має бути обґрунтованим та документально підтвердженим.

У такому випадку закупівля на суму додатково виділених коштів є новим предметом закупівлі.

Зважаючи на те, що вартість закупівлі товарів на суму додатково виділених коштів не перевищує меж, встановлених частиною першою статті 2 Закону про закупівлі (для товарів 100 тис. грн.), комітет конкурсних торгів установа може ухвалити рішення не застосовувати конкурсні процедури на суму додаткових коштів та передбачити таку закупівлю в додатку до річного плану закупівель.


Нас находят: торги без кошториса, Планування закупівел по тимчасовому кошторису


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook