Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруВласні надходження

Бухгалтеру /
Власні надходження

Оглавление

Власні надходження бюджетних установ: плануємо правильно

Бюджетна установа надає платні послуги та, відповідно, отримує надходження до спеціального фонду. Окрім цього, установа отримує благодійні внески. Чи потрібно під час складання проекту кошторису включати до розрахунків суму доходів спеціального фонду за кожним джерелом доходів?

 

Бюджетна установа надає платні послуги та, відповідно, отримує надходження до спеціального фонду. Окрім цього, установа отримує благодійні внески. Чи потрібно під час складання проекту кошторису включати до розрахунків суму доходів спеціального фонду за кожним джерелом доходів?

Так, потрібно. Пояснимо чому.

Відповідно до абзацу першого частини четвертої статті 13 Бюджетного кодексу України бюджетні установи отримують власні надходження додатково до коштів загального фонду бюджету і включають їх до спеціального фонду бюджету.

Порядок складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 (далі — Порядок № 228). Як визначено пунктом 17 Порядку № 228, обсяги надходжень до спеціального фонду проекту кошторису визначають на підставі розрахунків, які складають за кожним джерелом доходів та/або фінансування бюджету чи повернення кредитів до бюджету, що плануються на наступний рік.

Розрахунки формують на основі показників про фактичне надходження коштів за минулий бюджетний період та очікуване виконання за період, що передує плановому. Приміром, під час розрахунку надходжень від надання платних послуг потрібно враховувати обсяг наданих платних послуг, очікуваний обсяг надання послуг наступного року та зміну розміру тарифу за одиницю показника цих послуг. Показники наводять в обсязі, зазначеному в розрахунку, і вони мають повністю відповідати показникам бухгалтерської звітності за відповідні періоди.

На підставі зазначених показників визначають суму надходжень на наступний рік за кожним їх джерелом з урахуванням конкретних умов роботи установи (абз. 6 п. 17 Порядку № 228).

Вартість платних послуг бюджетна установа визначає і встановлює самостійно. Відповідно до статті 11 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012 № 5007-VI вільні ціни суб’єкти господарювання встановлюють самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін.

У процесі формування спеціального фонду проекту кошторису планування власних надходжень бюджетних установ проводять за групами та підгрупами, визначеними Бюджетним кодексом України (п. 18 Порядок № 228). При цьому слід враховувати, що показники власних надходжень формують:


Нас находят: власні надходження бюджетних установ 2019, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=vlasni-nadkhodzhennya-byudzhetnikh-ustanov-planuemo-pravilno, Власні надходження бюджетних установ 2020, власні надходження бюджетних установ, порядок формування цін бюджетними установами на послуги


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook