Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Чи звільняються платні соціальні послуги від оподаткування ПДВ

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2013 рік надано платних соціальних послуг на суму 281,7 тис. грн. Терцентр не зареєстрований як платник ПДВ. Чи звільняються від оподаткування ПДВ платні соціальні послуги? Якщо ні, то чи повинен терцентр зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі у разі перевищення загальної суми надання платних соціальних послуг в 300 тис. грн.?

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за 2013 рік надано платних соціальних послуг на суму 281,7 тис. грн. Терцентр не зареєстрований як платник ПДВ. Чи звільняються від оподаткування ПДВ платні соціальні послуги? Якщо ні, то чи повинен терцентр зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі у разі перевищення загальної суми надання платних соціальних послуг в 300 тис. грн.?

Відповідно до підпункту «д» підпункту 197.1.7 Податкового кодексу України (ПК) від оподаткування податком на додану вартість (далі — ПДВ) звільняються операції з надання послуг харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими соціальними послугами за рахунок державних коштів, що надаються особам, які утримуються у територіальних центрах соціального обслуговування (далі — терцентр). Тобто соціальні послуги, що надаються не за рахунок державних коштів (на платній основі), не звільняються від оподаткування ПДВ.

Пунктом 3 Порядку регулювання тарифів на платні соціальні послуги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.04.2005 № 268 (далі — Порядок № 268), визначено, що тариф на платну соціальну послугу обчислюється з урахуванням собівартості послуги, адміністративних витрат і ПДВ. Зауважимо, що пунктом 5 Порядку № 268 передбачено, що у разі зміни результатів діяльності установи, що надають платні соціальні послуги, переглядають тарифи на ці послуги.

Отже, у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з надання платних соціальних послуг, нарахована протягом останніх 12 календарних місяців, перевищить 300 тис. грн. (без урахування ПДВ), то відповідно до пункту 181.1 ПК терцентр буде зобов’язаний зареєструватися як платник ПДВ у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням. Також він має переглянути розмір тарифів на соціальні платні послуги з урахуванням ПДВ.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

Мы на Facebook