Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОхорона здоров’я

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Охорона здоров’я

Головбух працює на посаді менше року: чи потрібно оцінювати виконання повноважень

Головний бухгалтер у березні 2013 року був звільнений із бюджетної установи у зв’язку з реорганізацією. У цьому самому місяці його прийняли на роботу в новоутворену установу. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?

 

Головний бухгалтер у березні 2013 року був звільнений із бюджетної установи у зв’язку з реорганізацією. У цьому самому місяці його прийняли на роботу в новоутворену установу. Чи потрібно оцінювати виконання своїх повноважень таким бухгалтером?

Порядок проведення оцінки виконання головним бухгалтером бюджетної установи своїх повноважень затверджено наказом Міністерства фінансів України від 01.12.2011 № 1537 (далі — Порядок № 1537).

Відповідно до пункту 4 Порядку № 1537 оцінюванню підлягає діяльність головного бухгалтера , який працює на займаній посаді не менше року. Отже, у нашій ситуації оцінювати такого бухгалтеране потрібно.

Також зазначеним пунктом Порядку № 1537 передбачено, що оцінюванню підлягає діяльність головного бухгалтера, який внаслідок організаційних змін обіймає посаду менше року, якщо його посадові обов’язки не змінилися. Що це означає? Часто-густо бюджетні установи реорганізовують. Це призводить, зокрема, до перейменування установи або зміни її структури. Головного бухгалтера звільняють і одразу ж приймають на роботу на посаду головного бухгалтера в новоутворену установу, не змінюючи його посадових обов’язків. Тоді оцінювати виконання повноважень такого головного бухгалтера потрібно на загальних підставах.

Нагадуємо, оцінювання проводиться один раз на рік до 1 травня.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook