Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальні гарантії

Бухгалтеру /
Соціальні гарантії

Оглавление

На які виплати має право студентка-сирота, яка перебуває в академвідпустці за медичними показаннями

Студентці університету з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до наказу була надана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, а також відпустка по догляду за дитиною до 3-х років. У якому розмірі виплачується стипендія такій студентці, та чи правомірна виплата грошової компенсації на харчування і коштів на щорічне поповнення предметів гардероба та текстильної білизни?

 

Студентці університету з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, відповідно до наказу була надана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, а також відпустка по догляду за дитиною до 3-х років. У якому розмірі виплачується стипендія такій студентці, та чи правомірна виплата грошової компенсації на харчування і коштів на щорічне поповнення предметів гардероба та текстильної білизни?

Відповідно до статті 8 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» від 13.01.2005 № 2342-IV при наданні академічної відпустки за медичним висновком особам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за ними зберігається на весь період академічної відпустки повне державне забезпечення та виплачується стипендія.

Відповідно до підпункту 2 пункту 24 Порядку призначення і виплати стипендій, затвердженого постановою КМУ від 12.07.2004 № 882, студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентам, які в період навчання віком від 18 до 23 років залишилися без батьків, виплачується допомога у розмірі соціальної стипендії, яку вони отримували до початку академічної відпустки за медичними показаннями. Медичними показаннями вважається медичний висновок, який отримує жінка в медичній установі у зв’язку з вагітністю та пологами. Тривалість такої відпустки обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів — у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів).

Отже, у період перебування студентів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами виплачується стипендія (1760 грн.), матеріальна допомога (136 грн.), грошова компенсація на харчування у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок;

у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується матеріальна допомога (136 грн.), грошова компенсація на харчування у розмірі вартості харчування у школах-інтернатах відповідного регіону з урахуванням торговельних націнок, а також на поповнення предметів гардероба та текстильної білизни, але фінансові витрати не повинні перевищувати 65% від нормативів на первісне придбання, передбачених у пункті 2 наказу Міністерства освіти і науки України «Про затвердження норм матеріального та нормативів фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців шкіл-інтернатів» від 17.11.2003 № 763.

Слід зазначити, що відповідно до підпункту 4 пункту 7 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, який затверджений постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751, студенткам вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладів допомога у зв’язку з вагітністю та пологами надається у розмірі місячної стипендії. Жінка, яка продовжує навчання, має право на виплату стипендії або допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами за її вибором. Допомога призначається з дня припинення виплати стипендії по день закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Допомога на навчальну літературу не виплачується, оскільки ця виплата здійснюється лише тим особам, які навчаються.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook