Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Виплачуємо вчителю компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки

Особу прийнято за строковим трудовим договором строком з 1 вересня 2013 року по 30 травня 2014 року на посаду вчителя. Чи має вона право на відпустку та на відпускні виплати?

 

Особу прийнято за строковим трудовим договором строком з 1 вересня 2013 року по 30 травня 2014 року на посаду вчителя. Чи має вона право на відпустку та на відпускні виплати?

Відповідно до статті 23 Кодексу законів про працю України (КЗпП) строковий трудовий договір — це трудовий договір , що укладається на визначений строк, встановлений за погодженням сторін, або на час виконання певної роботи. У випадку з вчителем навчального закладу укладається строковий трудовий договір на період навчального року.

Оформлення трудових відносин за строковим трудовим договором є аналогічним укладенню безстрокового трудового договору. Головна відмінність — у наказі про прийняття на роботу вказують строк, на який укладаються трудові відносини.

У день закінчення встановленого строку дія строкового трудового договору припиняється. Працівник підлягає звільненню на підставі пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП у зв’язку з закінченням строку дії трудового договору, крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не поставила вимоги про їх припинення.

Оскільки закінчення строку дії трудового договору не тягне за собою автоматичного звільнення працівника, має бути виданий наказ про його звільнення. Наказ видається в останній день дії трудового договору або раніше. У ньому обов’язково зазначають останній день дії трудового договору чи останній день відпустки, якщо вона була надана працівнику відповідно до статті 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504 (далі — Закон про відпустки), тобто із подальшим звільненням.

Відповідно до абзацу третього пункту 2 та розділу ІІІ додатку до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 № 346 (далі — Порядок № 346), для вчителів (всіх спеціальностей) тривалість щорічної основної відпустки становить 56 календарних днів, а надається така відпустка у період літніх канікул незалежно від часу їх прийняття на роботу.

Згідно з частиною другою статті 24 Закону про відпустки та пунктом 6 Порядку № 346 при звільненні педагогічним працівникам навчальних закладів виплачується грошова компенсація за всі дні не використаної ними щорічної основної відпустки за таким алгоритмом:

Отже, якщо вчителем, про якого йдеться у запитанні, було відпрацьовано 10 місяців, то йому належить виплатити відпускні з розрахунку повної тривалості щорічної основної відпустки, тобто за 56 календарних днів.

До зазначеного варто додати, що у разі виплати компенсації за не використані дні щорічної основної відпустки допомога на оздоровлення, передбачена статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-XII, не виплачується.


Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=viplachuemo-vchitelyu-kompensatsiyu-za-nevikoristani-dni-shchorichnoi-osnovnoi-v, компенсація за невикористану відпустку педагогічним працівникам, Як виплачуються відпускні і оздоровчі вчителям пенсіонерам, строковий договір педагога, розрахункові вчителю, у компенсації за невикористану відпустку педагогу, дні компенсація за невикористану відпустку при звільненні вчителя, компенсація при звільненні директора ВНЗ, видпус ка вчителям пенсионерам, грошова компенсацiя за вiдпустку по закiнченню трудового договор


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook