Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруСоціальне страхування

Бухгалтеру /
Соціальне страхування

Оглавление

Надання пояснень комісії із соціального страхування щодо отриманої травми: чи потрібно

Працівник установи отримав травму невиробничого характеру та надав до установи листок непрацездатності. Комісія із соціального страхування для прийняття рішення про надання допомоги по тимчасовій непрацездатності попросила надати пояснення обставин отриманої травми. Чи правомірні дії комісії?

 

Працівник установи отримав травму невиробничого характеру та надав до установи листок непрацездатності. Комісія із соціального страхування для прийняття рішення про надання допомоги по тимчасовій непрацездатності попросила надати пояснення обставин отриманої травми. Чи правомірні дії комісії?

Так, правомірні. І ось чому.

Відповідно до абзацу першого частини третьої статті 50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III рішення про призначення матеріального забезпечення приймає створена в установі комісія із соціального страхування, до складу якої входять представники адміністрації установи та застрахованих осіб (далі — комісія).

Комісія, зокрема, здійснює контроль за правильним нарахуванням і своєчасною виплатою матеріального забезпечення , приймає рішення про призначення матеріального забезпечення або відмову в його призначенні, про припинення виплати матеріального забезпечення повністю або частково, розглядає підставу і правильність видачі листків непрацездатності та інших документів, які є підставою для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг.

Відповідно до підпункту 3.1.6 пункту 3.1 розділу III Положення про комісію (упов­новаженого) підприємства , установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 23.06.2008 № 25 (далі — Положення), комісія вносить пропозиції установі щодо відшкодування Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — ФСС з ТВП) витрат за коштами ФСС з ТВП, проведених з порушенням чинного законодавства або використаних не за призначенням, а також ініціює перед робочим органом відділення ФСС з ТВП питання про відшкодування йому витрат на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з травматизмом невиробничого характеру у випадках, якщо це сталося з вини інших юридичних або фізичних осіб.

Отже, з метою виявлення обставин і причин нещасного випадку і прийняття рішення про виплату матеріального забезпечення комісія має право вимагати від застрахованої особи надати пояснення обставин отриманої травми. Зауважимо: якщо особа відмовиться надати такі пояснення, комісія, найвірогідніше, прийме рішення про відмову в призначенні допомоги з тимчасової непрацездатності.

У разі якщо застрахована особа не погоджується з рішенням комісії, вона відповідно до розділу V Положення може його оскаржити до робочого органу відділення ФСС з ТВП, де перебуває на обліку установа, протягом 5 днів з моменту отримання повідомлення про відмову або звернутися до суду.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook