Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Компенсація за невикористану щорічну відпустку держслужбовцю, який працює в ЗНЗ учителем з погодинною оплатою
Радник голови райради був прийнятий до загальноосвітнього навчального закладу на посаду вчителя з педагогічним навантаженням 4 години на тиждень на строк до 29.05.2015. Чи має він право на компенсацію за невикористану щорічну основну відпустку?
Насамперед упередимо будь-які вагання читачів щодо того, чи має право державний службовець займатися викладацькою роботою. Для цього звернімося до статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, що встановлює обмеження, зокрема, для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Попри заборону цією статтею державним службовцям займатися іншою діяльністю, у ній містяться винятки. З-поміж яких ми знаходимо викладацьку, наукову і творчу діяльність, медичну практику, інструкторську та суддівську практику із спорту.
А Переліком робіт, які не є сумісництвом (додаток до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 28.06.1993 № 43; далі — Перелік № 43), передбачено, що усі працівники, крім основної роботи та роботи за сумісництвом, мають право виконувати роботи, які відповідно до законодавства не є сумісництвом. Зокрема, пунктом 3 Переліку № 43 до таких робіт віднесена педагогічна робота з погодинною оплатою праці в обсязі не більше як 240 годин на рік.
Виконання таких робіт допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства , установи, організації без утримання заробітної плати (абз. 4 п. 12 Переліку № 43).
Отже, радник голови райради може займатися викладацькою діяльністю в основний робочий час в обсязі не більше 240 годин на рік з погодинною оплатою праці, якщо дозвіл на таку роботу надав його керівник, а саме голова райради.
Як бачимо із запитання, працівник прийнятий на роботу за строковим трудовим договором. Тобто з ним відповідно до пункту 2 частини першої статті 23 Кодексу законів про працю України був укладений договір на визначений строк, встановлений за погодженням сторін. Підставою для припинення строкового договору є закінчення визначеного у ньому строку, при цьому працівник підлягає звільненню за пунктом 2 частини першої статті 36 КзпП.
Як відомо, укладення строкового трудового договору не спричиняє обмеження трудових прав і гарантій працівника. Отже, на нього поширюється і дія статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504-96-ВР, відповідно до якої у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки. Зауважимо лишень, що кількість днів невикористаної щорічної відпустки слід зазначити в наказі про звільнення.
У разі ж звільнення педагогічних працівників навчальних закладів, грошова компенсація виплачується так:
- тим, хто до звільнення пропрацював не менш як 10 місяців, — за не використані ними дні щорічних відпусток з розрахунку повної їх тривалості;
- тим, хто до звільнення пропрацював менше 10 місяців, — пропорційно відпрацьованому ними часу (якщо, приміром, тривалість щорічної основної відпустки становить 56 календарних днів — з розрахунку тривалості цієї відпустки за кожний відпрацьований місяць 5,6 календарних днів).
Другие материалы по теме:
кількість днів, прийнятий, основний, компенсація, робочий час, діяльність, додаток, кількість, за сумісництвом, відпустку, місяців, звільнення, утримання, договір, робота, посаду, місяць, працівники, відпустки, організації, керівник, процедури, установи, час, роботи, статті, працівник
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи
Виплачуємо вчителю компенсацію за невикористані дні щорічної основної відпустки
Викладацька діяльність державного службовця: чи можливо
Чи може головний бухгалтер працювати на умовах неповного робочого часу
Мы на Facebook