Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Державна служба
Виплата премії за минулий рік: чи можлив
Бухгалтер бюджетної установи відповідно до наказу керівника нарахував та виплатив у лютому 2014 року премію працівникам за 4-й квартал 2013 року. Утім, перевіряльники під час ревізії зазначили, що за відсутності на 01.01.2014 зареєстрованої в органі Казначейства заборгованості з виплати премії така виплата є незаконною. Чи правильними є такі висновки?
Так, і ось чому.
Відповідно до частини першої статті 3 Бюджетного кодексу України (БК) бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Як установлено абзацом другим пункту 43 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2014 № 228 (далі — Порядок № 228), розпорядники бюджетних коштів мають право провадити діяльність виключно в межах бюджетних асигнувань, затверджених кошторисами, планами асигнувань загального фонду бюджету, планами надання кредитів із загального фонду бюджету, планами спеціального фонду.
Нагадаємо, що бюджетне асигнування — це повноваження розпорядника бюджетних коштів, надане відповідно до бюджетного призначення, на взяття бюджетного зобов’язання та здійснення платежів, яке має кількісні, часові та цільові обмеження.
Ситуація, у якій бюджетні установи нараховують та виплачують у поточному році премію за минулий рік, є типовою. Утім, проводити виплати за минулі роки можна лише за наявності заборгованості, зареєстрованої за такими виплатами в органах Державної казначейської служби України (далі — органи Казначейства) та відображеної у формі № 7д, № 7м «Звіт про заборгованість за бюджетними коштами» (додаток 11 до Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.01.2012 № 44).
Пунктом 2.1 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309 (далі — Порядок № 309), установлено, що розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання в межах бюджетних асигнувань, установлених кошторисами (планами використання бюджетних коштів), враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік органами Казначейства.
Імовірно, установа не нараховувала премії працівникам у минулому році через відсутність бюджетних асигнувань, установлених кошторисом. Саме це і унеможливило реєстрацію відповідних зобов’язань у межах бюджетних асигнувань.
Водночас перевіряльники в актах ревізії такі премії трактуватимуть як незаконно нараховані та виплачені на порушення статті 3 БК та частини п’ятої статті 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-XIV.
Зазначимо, що відповідно до пункту 5.1 Порядку № 309 зобов’язання, взяті установою без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених БК та законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет ), не вважаються бюджетними зобов’язаннями і не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів. Взяття таких зобов’язань є порушенням бюджетного законодавства . Витрати бюджету на покриття таких зобов’язань не здійснюються.
За взяття таких зобов’язань на підставі протоколу про порушення бюджетного законодавства застосовуються такі заходи впливу, як зупинення операцій з бюджетними коштами та призупинення бюджетних асигнувань (п. 5.2 Порядку № 309).
Другие материалы по теме:
висновки, місцевий бюджет, бухгалтерський, бухгалтерський облік, премії, бюджетні установи, виплата, заборгованість, реєстр, облік, призначення, служби, використання, бухгалтер, бюджет, план, керівник, 2014, 2013, процедури, установи, час, статті, працівник, порядок, склад, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Державна служба
Другие материалы по теме:
Виплата премії за минулий рік: чи можлив
Виплата премії за минулий рік: чи можлив
Виплата працівнику матеріальної допомоги в наступному році
Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи
Приймаєте будівельні роботи — обов’язково реєструйте зобов’язання до кінця року
Нас находят: виплата за минулий бюджетний рік
Мы на Facebook