Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства
Працівнику бюджетної установи у день звільнення не виплатили всіх належних сум. Тож він звернувся до установи з вимогою про виплату середнього заробітку за увесь час затримки. Як правильно розрахувати середній заробіток та за яким КЕКВ провести таку виплату?
Відповідно до частини першої статті 116 Кодексу законів про працю України (КЗпП) при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від установи, провадиться в день звільнення. Якщо працівник у день звільнення не працював, то ці суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.
Про нараховані суми, належні працівнику при звільненні, установа має письмово повідомити працівника перед виплатою цих сум.
У разі невиплати належних звільненому працівнику сум у строки, зазначені в статті 116 КЗпП, за відсутності спору про їх розмір установа має виплатити працівнику його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку (ч. 1 ст. 117 КЗпП).
Середній заробіток розраховують відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100). Тобто на основі виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата (абз. 3 п. 2 Порядку № 100).
У разі якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник не працював, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за попередні два місяці роботи. Якщо і протягом цих місяців працівник не відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата обчислюється з урахуванням установленої йому тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.
Зауважимо: під час розрахунку середньої заробітної плати не враховують виплати, зазначені у пункті 4 Порядку № 100, а також виплати за час, протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (за час виконання державних і громадських обов’язків, щорічної і додаткової відпусток, відрядження тощо) та допомогу по тимчасовій непрацездатності.
Середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства, за час вимушеного прогулу відшкодовують за тим кодом економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ), за яким мав би проводитися основний платіж. Відповідно до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 12.03.2012 № 333, заробітну плату виплачують за КЕКВ 2111 «Заробітна плата».
Другие материалы по теме:
події, платіж, основний, середня заробітна плата, розрахувати, середній заробіток, вимоги, виплата, розрахунок, місяців, звільнення, заробітна плата, відрядження, допомогу, строки, провести, розмір, установа, ставки, процедури, установи, час, роботи, статті, працівник, порядок, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Виплачуємо премію працівнику, який перебував у відрядженні
Нараховуємо доплату за виконання обов’язків працівника, тимчасово відсутнього у зв’язку з відпусткою
Мы на Facebook