Бухгалтеру /
Соціальне страхування
Оплачуємо лікарняний листок у разі перенесення робочих днів
Як розрахувати та оплатити листок непрацездатності, відкритий працівником 18 травня 2013 року, якщо в установі наказом керівника робочий день з п’ятниці 3 травня перенесено на суботу 18 травня?
Відповідно до пункту 20 Порядку обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, сума допомоги по тимчасовій непрацездатності, у т. ч. оплата перших п’яти днів за рахунок коштів роботодавця, розраховується шляхом множення суми денної виплати, розмір якої встановлюється у відсотках середньоденної заробітної плати залежно від страхового стажу, на кількість днів , які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства, установи, організації (структурного підрозділу підприємства, установи, організації або за індивідуальним графіком роботи, якщо такий встановлено).
Оскільки КМУ розпорядженням «Про перенесення робочих днів у 2013 році» від 19.12.2012 № 1043-р рекомендував керівникам установ та організацій для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, перенести робочий день із п’ятниці 3 травня на суботу 18 травня, і керівник установи видав відповідний наказ, то 18 травня 2013 року вважається робочим днем, згідно з установленим в установі графіком роботи. За роботу цього дня має бути нарахована заробітна плата працівникам відповідно до табеля обліку робочого часу . Що стосується перенесення робочих днів у період тимчасової непрацездатності, то відповідно до частини першої статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» від 18.01.2001 № 2240-III передбачено, що допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу) у разі настання страхового випадку.
Отже, у нашій ситуації, якщо тимчасова непрацездатність працівника настала 18 травня 2013 року, то з перших п’яти календарних днів непрацездатності оплаті роботодавцем підлягають 4 робочих дні, які припадають на строк із 18 по 22 травня включно. Інші робочі дні, що припадають на період тимчасової непрацездатності, будуть оплачені за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (див. лист Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.02.2013 № 01-06-430 у цьому номері на с. 39).
Другие материалы по теме:
перенесення, кількість днів, табеля, перенести, розраховується, розрахувати, кількість, наказ, інші, заробітна плата, допомога, сума, організації, забезпечення, підрозділу, розмір, рахунок, період, керівник, 2013, оплата, установи, час, роботи, статті, працівник, вид
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Соціальне страхування
Другие материалы по теме:
Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу
Зменшення добових на відрядження: чи можливо
Оплата надурочних робіт за підсумованого обліку робочого часу
Допомога для оздоровлення держслужбовця: розраховуємо правильно
Обчислюємо середній заробіток працівнику, звільненому з порушенням законодавства
Мы на Facebook