Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Педпрацівник має 10 років педстажу: як отримати 20%-ву надбавку за вислугу років

Згідно із трудовою книжкою, що знаходиться у навчальному закладі, викладачеві станом на 1 вересня 2013/2014 навчального року визначений стаж педагогічної роботи 9 років 11 місяців 15 днів (надбавка за вислугу років за цих умов становила 10% до посадового окладу). Чи потрібно працівнику подавати заяву про збільшення розміру такої надбавки, зважаючи на те, що 15.09.2013 у нього буде 10 років педстажу?

 

Згідно із трудовою книжкою, що знаходиться у навчальному закладі, викладачеві станом на 1 вересня 2013/2014 навчального року визначений стаж педагогічної роботи 9 років 11 місяців 15 днів (надбавка за вислугу років за цих умов становила 10% до посадового окладу). Чи потрібно працівнику подавати заяву про збільшення розміру такої надбавки, зважаючи на те, що 15.09.2013 у нього буде 10 років педстажу?

Порядок виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78 (далі — Порядок № 78).

Зміна розміру надбавки за вислугу років провадиться з місяця, що настає за місяцем, коли виникло таке право, якщо документи, необхідні для своєчасного і правильного обчислення стажу, знаходяться в навчальному закладі чи установі освіти, або з дня подання таких документів працівником (п. 7 Порядку № 78).

Головним документом для визначення стажу педагогічної роботи є трудова книжка та інші документи, що відповідно до законодавства підтверджують стаж роботи (п. 6 Інструкції № 102). Тому, якщо документи знаходяться у навчальному закладі, то контроль за зміною стажу педагогічної роботи покладається на адміністрацію цього закладу.

Отже, у цій ситуації викладач навчального закладу не має подавати на ім’я керівника заяви про збільшення розміру надбавки за вислугу років до посадового окладу (ставки заробітної плати) у зв’язку зі зміною стажу педагогічної роботи. Надбавка за вислугу років згідно із пунктом 1 Порядку № 78 має виплачуватися у розмірі 20% до посадового окладу (ставки заробітної плати) починаючи з 01.10.2013, оскільки стаж педагогічної роботи станом на 15.09.2013 такого працівника досягне 10 років.


Подписка на новости RSS         Мы в Google+    

 

Мы на Facebook