Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Росії: чи можливо

Чи набувають громадяни України, яким присуджено науковий ступінь у Російській Федерації, прав на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема на встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Російській Федерації?

 

Чи набувають громадяни України, яким присуджено науковий ступінь у Російській Федерації, прав на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема на встановлення доплати за науковий ступінь кандидата наук, присуджений у Російській Федерації?

Встановлення доплат за наукові ступені регламентує наказ Міністерства освіти і науки України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557), який розроблений на виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298.

Відповідно до підпункту «г» підпункту 3 пункту 4 Наказу № 557 працівникам встановлюється доплата за науковий ступінь кандидата наук — у граничному розмірі 15% посадового окладу (ставки заробітної плати).

Зауважимо, що така доплата встановлюється лише тоді, якщо діяльність працівника за профілем збігається з наявним науковим ступенем. Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначає керівник навчального закладу, установи освіти та наукової установи.

Власники дипломів про наукові ступені, виданих органами атестації Російської Федерації, набувають прав, що передбачені для власників відповідних дипломів, виданих в Україні, лише після проходження переатестації і нострифікації згідно з міжнародними угодами та конвенціями.

Відповідно до Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про внесення змін до Угоди про співробітництво в галузі атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації від 21 червня 2002 р., що набрав чинності 12.07.2012 (далі — Протокол), дипломи про присудження наукового ступеня кандидата наук, що видані в Україні та у Російській Федерації є рівноцінними.

Проте таке визнання не звільняє власників згаданих документів від виконання вимог, які ставляться для заняття професійною діяльністю згідно з законодавством держави Сторони, що приймає (ч. 3 ст. 1 Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Російської Федерації про співробітництво в галузі атестації наукових та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації від 21 червня 2002 р., затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007).

Водночас положення Протоколу відтворюють положення Конвенції про визнання учбових курсів, дипломів про вищу освіту і вчених ступенів у державах регіону Європи, укладеної 21.12.1979 (далі — Конвенція).

Згідно з підпунктом «b» пункту 1 статті 1 цієї Конвенції визнання іноземного свідоцтва, диплома або ступеня для здійснення професійної діяльності є визнанням професійної підготовленості його власника до роботи за цією спеціальністю. Це визнання не звільняє власника іноземного свідоцтва, диплома або ступеня від необхідності виконувати інші умови здійснення даної професійної діяльності, що їх можуть встановити компетентні урядові органи.

Тому громадяни України, яким присуджено науковий ступінь в Російській Федерації, набувають прав на державні гарантії, встановлені законодавством України для наукових працівників, зокрема щодо зайняття посад, для яких наявність наукового ступеня є кваліфікаційною вимогою, отримання доплати за науковий ступінь, забезпечення додатковою житловою площею та її пільгової оплати тощо, лише після проходження переатестації та нострифікації, за процедурою, що встановлює МОН (п. 36 Порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вченого звання старшого наукового співробітника , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2007 № 423, та п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання визнання в Україні дипломів про присудження наукових ступенів» від 22.07.1999 № 1329).


Нас находят: як встановити ставку кандидата наук


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook