Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруОплата праці та кадриОсвіта

Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта

Підвищуємо ставку зарплати викладачам педучилищ за звання Старший викладач

Чи мають право педагогічні працівники вишів І–ІІ рівнів акредитації, зокрема педучилищ, на підвищення на 10% ставок заробітної плати за звання «Старший викладач»?

 

Чи мають право педагогічні працівники вишів І–ІІ рівнів акредитації, зокрема педучилищ, на підвищення на 10% ставок заробітної плати за звання «Старший викладач»?

Оплата праці педагогічних працівників вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, у т. ч. і педагогічних училищ, провадиться відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої Міністерством освіти України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), незалежно від їх підпорядкованості та статусу.

Через особливості в організації навчального процесу в педагогічних училищах, порівняно з рештою навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації, умови оплати праці педагогічних працівників педагогічних училищ мають відмінності від оплати праці викладачів вищих навчальних закладів відповідного рівня акредитації, що здійснюють підготовку за іншими напрямами та спеціальностями.

Ці відмінності передбачені, зокрема, у підпункті «а» пункту 64 та у пункті 68 Інструкції № 102 і полягають у тому, що ставки заробітної плати викладачам педагогічних училищ установлюються за 3 години педагогічної роботи на день (18 годин — на тиждень), а місячна заробітна плата визначається виходячи з тижневого навантаження.

Викладачам решти вищих навчальних закладів І–ІІ рівнів акредитації ставка заробітної плати виплачується виходячи з річного навантаження 720 годин.

А обмеження щодо підвищення ставок заробітної плати педагогічним працівникам за звання «Старший викладач», зазначене у підпункті «д» пункту 24 Інструкції № 102, не стосується викладачів педагогічних училищ.

Отже, викладачам педагогічних училищ, яким за результатами атестації присвоєно звання «Старший викладач», ставка заробітної плати, установлена залежно від категорії, присвоєної за наслідками атестації, підвищується на 10% відповідно до постанови КМУ «Про затвердження розмірів підвищення посадових окладів (ставок заробітної плати) та додаткової оплати за окремі види педагогічної діяльності у співвідношенні до тарифної ставки» від 20.04.2007 № 643 та наказу Міністерства освіти і науки України «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» від 11.06.2007 № 471.


Нас находят: кре пед училищ, тарифікація оплати праці викладачам спецпредметів другої категорії в училищі


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook