Повертаємо помилково сплачений ЄСВ
Бюджетна установа помилково сплатила ЄСВ на рахунок органу доходів і зборів, у якому вона не перебуває на обліку. Чи можливо повернути такі кошти?
Так, можливо. І ось як.
Відповідно до частини тринадцятої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI суми помилково сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — ЄСВ) зараховуються в рахунок майбутніх платежів ЄСВ або повертаються платникам.
Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 450 (далі — Порядок № 450). Із 28.02.2014 набрав чинності наказ Міндоходів від 14.01.2014 № 12, яким внесено зміни до Порядку № 450. Саме цими змінами і врегульовано питання перерахування помилково сплаченого ЄСВ на відповідний рахунок органу доходів і зборів.
Так, у разі помилкової сплати сум ЄСВ на рахунок органу доходів і зборів, у якому платник не перебуває на обліку, такі кошти перераховуються шляхом оформлення розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу доходів і зборів, у якому платник перебуває на обліку, за заявою платника (п. 9 Порядку № 450).
Заяву у довільній формі подають до органу доходів і зборів. У ній обов’язково зазначають:
- найменування установи;
- код ЄДРПОУ;
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер);
- місцезнаходження та номер контактного телефону;
- причини повернення коштів;
- суму коштів, що підлягає поверненню;
- напрям перерахування коштів із зазначенням реквізитів рахунка одержувача коштів.
До заяви установа обов’язково додає оригінал або завірену нею копію розрахункового документа (квитанцію, платіжне доручення тощо), який підтверджує сплату коштів на невідповідний рахунок органу доходів і зборів.
Строк переведення органом доходів і зборів коштів з невідповідного рахунку на відповідний — не пізніше ніж 2 робочих дні, а строк повернення таких коштів — не пізніше ніж 3 робочих дні.
Другие материалы по теме:
платіжне доручення, одержувач, повернення, найменування, зарахування, оформлення, реєстр, облік, кошти, наказ, зміни, 28, код, 09, рахунок, установа, 2014, 2013, установи, статті, порядок, далі, документа, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Податки і збори
Другие материалы по теме:
Чи звільняє від пені і штрафів сплата ЄСВ на неналежний рахунок
Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком
Приймаєте будівельні роботи — обов’язково реєструйте зобов’язання до кінця року
Проведено капітальний ремонт системи опалення та демонтаж труб: кому належить металобрухт
Мы на Facebook