Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруПодатки і збори

Бухгалтеру /
Податки і збори

Оглавление

Сплата ЄСВ: визначаємося з порядком

Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?

 

Як треба сплачувати утриманий та нарахований ЄСВ: за таблицею 6 чи таблицею 1 звіту з ЄСВ. При цьому до уваги беруть відомості щодо кожної особи чи загальну суму за місяць?

Згідно з абзацом першим частини восьмої статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон про ЄСВ), підпунктом 6 пункту 3 розділу IV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі — Інструкція з нарахування), установи зобов’язані сплачувати ЄСВ, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

А на вимогу абзацу другого частини восьмої статті Закону про ЄСВ та підпункту 7 пункту 3 розділу IV Інструкції з нарахування установи зобов’язані під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення ), на суми якої (якого) нараховується ЄСВ, одночасно з видачею зазначених сум сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для них як платників ЄСВ (авансові платежі).

Тобто під час виплати працівнику будь-якого доходу, на який нараховується ЄСВ за ставкою 36,3%, 34,7%, 33,2% або 8,41%, установа зобов’язана сплатити ЄСВ за кожним працівником сумарно.

ЄСВ не підлягає сплаті у разі, якщо:

ЄСВ, нарахований на дохід працівника (відпускні, декретні тощо), уже сплачений; або за результатами звірення установи з органом ДФС за установою визнана переплата ЄСВ, сума якої перевищує суму ЄСВ, що підлягає сплаті, чи дорівнює їй.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Днем сплати ЄСВ у разі перерахування сум ЄСВ з рахунку установи на відповідні рахунки органу ДФС вважається день списання банком або органом Казначейства суми платежу з рахунку установи незалежно від часу її зарахування на рахунок органу ДФС (п. 1 ч. 10 ст. 9 Закону про ЄСВ).

Утім, як установлено підпунктом 2 пункту 4 розділу IV Інструкції з нарахування, ЄСВ, утриманий за ставкою 6,1%, 3,6% чи 2% із доходу працівників установи, сплачується не пізніше 20 числа наступного місяця (а не під час виплати доходу працівнику).

Як правило, після складання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів ( форма № Д4; далі — Звіт з ЄСВ) установа не пізніше 20 числа наступного за звітним місяця сплачує остаточну суму ЄСВ. Тобто різницю між сумою ЄСВ, що підлягає сплаті (рядок 8 таблиці 1 «Нарахування єдиного внеску» Звіту з ЄСВ; далі — Таблиця 1) та сумами ЄСВ, сплаченими одночасно з видачею заробітної плати (доходу, грошового забезпечення).

Сума ЄСВ, нарахованого на заробітну плату і утриманого з неї, яка відображена у Таблиці 1, має бути тотожною підсумку сум ЄСВ за працівниками, відомості про яких відображені у таблиці 6 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу) застрахованим особам» Звіту з ЄСВ.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook