Бухгалтеру /
Необоротні активи і запаси
Проведено капітальний ремонт системи опалення та демонтаж труб: кому належить металобрухт
У дитсадку взимку відремонтували систему опалення. Замінили радіатори, деякі труби повирізали й теж замінили на нові. Після ремонту залишились старі радіатори та труби. Через якийсь час до дитсадка звернувся підрядник, аби старі радіатори та труби забрати на металобрухт. Мотивує він це тим, що в кошторисі закладено повернення металобрухту в обмін за матеріал, який він використав. Як бути в цій ситуації?
Перш ніж відповісти на запитання, визначимося з видом робіт, тобто з тим, був це поточний чи капітальний ремонт. Для цього відкриємо Примірний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затверджений наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 № 150 (далі — Перелік). Згідно з пунктом 2.11 розділу 2 Переліку вказані роботи підпадають під визначення капітального ремонту.
Якщо замовником робіт є бюджетна установа — розпорядник бюджетних коштів, то при укладанні договору на виконання робіт з капітального ремонту варто:
- дотримуватись Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ від 01.08.2005 № 668;
- використовувати Примірний договір підряду в капітальному будівництві, затверджений наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 27.10.2005 № 3.
Також при визначенні вартості капітального ремонту необхідно обов’язково керуватися національним стандартом ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», уведеним в дію з 01.01.2014 наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293 (далі — ДСТУ Б Д.1.1-1:2013). Пунктом 1.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 визначається обов’язковість використання цього документа при фінансуванні бюджетними коштами. А пунктом 1.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 установлено, що його застосування обумовлюється договором.
Тож бюджетна установа в договорі підряду мала б зазначити: «Вартість капітального ремонту визначається відповідно до ДСТУ Б Д.1.1-1:2013, уведеного в дію наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 № 293».
Якщо кошторисом на капітальний ремонт (локальними кошторисами) передбачено демонтаж труб та радіаторів, то відповідно до пункту 23 Порядку списання об’єктів державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314, такі труби та радіатори після проведеного підрядною організацією демонтажу установа, в обліку якої перебуває це приміщення, оприбутковує:
- як запаси — якщо труби та радіатори придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання;
- як металобрухт — якщо вони не придатні для подальшого використання.
Частиною першою статті 4 Закону України «Про металобрухт» від 05.05.1999 № 619-XIV передбачено, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Свою діяльність такі підприємства провадять на підставі ліцензії, виданої в установленому законодавством порядку.
Надходження на поточний, спеціальний реєстраційний рахунки установи коштів за здані у вигляді брухту і відходів чорні метали, у нашій ситуації — труби та радіатори, згідно з частиною четвертою статті 13 Бюджетного кодексу України відносять до четвертої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетної установи.
Отже, вимоги організації-підрядника щодо отримання металу у вигляді труб та радіаторів в обмін за матеріал, використаний під час ремонтних робіт, є безпідставними. Бюджетна установа не має права передавати отриманий від демонтажу металобрухт підряднику.
У разі, якщо таке повернення передбачено договором чи кошторисом, керівник установи має письмово звернутися до підрядника з обгрунтованою пропозицією внести зміни до договору (кошторису) щодо умови «повернення металобрухту», яка не відповідає законодавству. Якщо ж підрядник не погодиться на такі зміни — звернутися до органів прокуратури за захистом інтересів держави із заявою про визнання положень договору (кошторису) в цій частині нікчемними.
Другие материалы по теме:
обмін, дію, регіон, списання, повернення, обладнання, операції, ремонт, діяльність, надходження, договорі, утримання, на підставі, зміни, використання, організації, управління, послуг, установа, керівник, 2013, установи, час, статті, далі, документа, документ
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Необоротні активи і запаси
Другие материалы по теме:
Відшкодування орендарем вартості витрат на утримання приміщення: чи оподатковувати ПДВ
Поточний ремонт за договором ЦПХ: здійснюємо видатки за цільовим призначенням
Визначаємо розмір орендної плати правильно
Чи звільняє від пені і штрафів сплата ЄСВ на неналежний рахунок
Виготовлення і монтаж металевих огорож та воріт: за яким КЕКВ оплачувати та як оприбутковувати
Нас находят: на який рахунок оприбуткувати батарею опалення, списання труб опалення, https://stimul kiev ua/materialy htm?a=provedeno-kapitalniy-remont-sistemi-opalennya-ta-demontazh-trub-komu-nalezhit-me, списання і оприбуткування старих труб облік, ремонт системи опалення в бюджетній установі
Мы на Facebook