Меню


Курсы СтимулСправочникПолезные материалыБухгалтеруДержавні закупівлі

Бухгалтеру /
Державні закупівлі

Оглавление

Річний план закупівель на 2013 рік складено за старими КЕКВ: чи вносити зміни за закупівлями, розпочатими наприкінці 2012 року

Річний план закупівель на 2013 рік затверджений на початку грудня 2012 року за старим КЕКВ. Як бути з КЕКВ, якщо процедура розпочата у грудні 2012 року, а закінчується наприкінці січня 2013 року? Чи потрібно вносити зміни до річного плану в частині зміни КЕКВ зі старих на нові?

 

Річний план закупівель на 2013 рік затверджений на початку грудня 2012 року за старим КЕКВ. Як бути з КЕКВ, якщо процедура розпочата у грудні 2012 року, а закінчується наприкінці січня 2013 року? Чи потрібно вносити зміни до річного плану в частині зміни КЕКВ зі старих на нові?

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI (далі — Закон про закупівлі) закупівлі проводять відповідно до річного плану. Інструкцією щодо заповнення форми річного плану закупівель , затвердженою наказом Міністерства економіки України від 26.07.2010 № 922, передбачено обов’язковість заповнення колонки 2 річного плану закупівель в разі здійснення їх за рахунок бюджетних коштів. У колонці 2 зазначають код економічної класифікації видатків бюджету (КЕКВ), затвердженої наказом Міністерства фінансів України «Про бюджетну класифікацію » від 14.01.2011 № 11 (далі — Наказ № 11), для розпорядників та одержувачів бюджетних коштів.

З 01.01.2013 економічну класифікацію видатків бюджету, затверджену Наказом № 11, викладено в новій редакції, в якій було змінено КЕКВ.

Як наслідок, до наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету» від 28.01.2002 № 57 також було внесено зміни, відповідно до яких форми документів, які використовують у процесі виконання бюджету, зокрема, кошторис, були приведені у відповідність з новими КЕКВ. Тож розпорядники бюджетних коштів мають затверджувати кошториси, брати бюджетні зобов’язання, а також здійснювати платежі відповідно до взятих бюджетних зобов’язань у відповідності до нових КЕКВ, що діють з 01.01.2013.

Отже, розпорядники бюджетних коштів при здійснені державних закупівель на 2013 рік мають внести відповідні зміни до річного плану закупівель на 2013 рік. Як правило, в такому випадку річний план закупівель на 2013 рік викладають в новій редакції із заповненням колонки 2 відповідно до діючих з 01.01.2013 нових КЕКВ. Зміни до річного плану закупівель затверджуються рішенням (протоколом) комітету з конкурсних торгів.

При цьому Закон про закупівлі не забороняє вносити зміни до річного плану закупівель, якщо процедура закупівлі вже розпочата. До того ж документація конкурсних торгів не містить інформацію щодо застосованих замовником КЕКВ. Тож зміна КЕКВ у річному плані закупівель не призведе до зміни істотних умов, які вплинуть на формування учасниками пропозицій конкурсних торгів та їх розкриття замовником.

Розпорядники бюджетних коштів подають річний план державних закупівель та додаток до нього (зміни до річного плану державних закупівель та додаток до нього) до відповідного органу Казначейства (абз. 3 п. 2.1 Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 № 309).

Річний план, зміни до нього надсилаються Казначейству та Мінеконмрозвитку упродовж 5 робочих днів з дня їх затвердження, як того вимагає частина 1 статті 4 Закону про закупівлі.


Подписка на новости RSS

Мы на Facebook