Бухгалтеру /
Оплата праці та кадри /
Освіта
Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації
Хто з демобілізованих працівників може бути мобілізований повторно одразу після звільнення з військової служби та як про це довідатися установі?
Закон України «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 14.05.2015 № 413-VIII набув чинності 6 червня. Ним частину третю статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII викладено у такій редакції: «Не підлягають призову на військову службу під час часткової мобілізації протягом шести місяців з дня звільнення з військової служби військовозобов’язані з числа громадян, які проходили військову службу за призовом під час мобілізації та були звільнені зі служби у запас. Такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх згодою (крім військовослужбовців, зарахованих на службу у військовому оперативному резерві першої черги)».
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів» від 12.11.2014 № 607 військовий резерв людських ресурсів поділяється за призначенням на:
- оперативний резерв;
- резерв посилення;
- громадський резерв.
Оперативний резерв за черговістю залучення поділяється на резерв першої та другої черги. Складовими резерву першої черги є:
- резерв органів управління , військових частин, підрозділів Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, що включає резервістів, призначених для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань, які прибувають для виконання обов’язків служби за викликом їх командирів (начальників) як в мирний час, так і в особливий період;
- територіальний резерв, до якого належать резервісти та військовозобов’язані, призначені для комплектування підрозділів територіальної оборони Збройних Сил.
Проходження служби у військовому резерві в особливий період регулюється, зокрема, статтею 262 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232). Так, в особливий період на службу у військовому оперативному резерві першої черги в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, звільнені зі строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають встановленим вимогам проходження служби у військовому резерві.
Зарахування на службу у військовому оперативному резерві першої черги здійснюється командирами (начальниками) військових частин (установ) під час звільнення військовослужбовців із строкової військової служби або військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, про що такий військовослужбовець у день звільнення письмово повідомляється командиром (начальником) військової частини під особистий підпис (ч. 1 ст. 262 Закону № 2232).
Отже, рішення про зарахування до оперативного резерву першої черги приймає командир військової частини, у якій проходив військову службу мобілізований працівник, про що робиться відповідна відмітка у військовому квитку (розділ військового квитка VII «Службові відмітки», с. 26).
З огляду на зазначене, працівник про зарахування до військового оперативного резерву першої черги дізнається з письмового повідомлення командира (начальника) військової частини, а керівник установи може отримати таку інформацію як від працівника особисто, так і шляхом ознайомлення з відмітками у військовому квитку.
Другие материалы по теме:
резерву, начальника, розділ, військовий, зарахування, отримати, запас, резерв, місяців, звільнення, призначення, служби, зміни, управління, 23, період, керівник, 2014, закон, процедури, установи, час, статті, працівник, далі
Материалы из раздела: Бухгалтеру / Оплата праці та кадри / Освіта
Другие материалы по теме:
Повторна мобілізація: чи можлива одразу після демобілізації
Надаємо щорічну основну відпустку за другий рік роботи
Виплата премії за минулий рік: чи можлив
Виплата премії за минулий рік: чи можлив
Скорочення посади працівника, призваного на військову службу у зв’язку з мобілізацією
Нас находят: https://stimul kiev ua/materialy htm?a=povtorna-mobilizatsiya-chi-mozhliva-odrazu-pislya-demobilizatsii-1
Мы на Facebook